Google присвятив дудл відомому годинникарю

Google присвятив дудл відомому годинникарю
Doodle (google.com.ua)

3 квітня відзначають день народження винахідника хронометра

Google присвятив дудл відомому британському годинникарю-самоучці – 3 квітня 2018 року відзначають 325 років з дня народження винахідника Джона Гаррісона.

Англійський годинникар винайшов морський хронометр, який дозволив вирішити проблему точного визначення довготи під час тривалих морських подорожей.

За вирішення проблеми, яка на той час була складною і нагальною, парламент Великобританії призначив йому нагороду в розмірі 20 000 фунтів стерлінгів (що порівнянно з 4,72 мільйонами доларів).

Google присвятив дудл відомому годинникарю

Doodle (google.com.ua)

У 1998 році на честь Гаррісона назвали астероїд - 20314 Джонгаррісон.

Google присвятив дудл відомому годинникарю

Фото: Джон Гаррісон (timeandnavigation.si.edu)

До речі, у 2008 році Стівен Хокінг представив в Кембриджі годинник, присвячений пам'яті Джона Гаррісона, в якому використовується спусковий механізм, виконаний у вигляді гігантського коника і названий хронофагом.

Раніше Google випустив новий дудл на честь Дня числа пі.

Число π — математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. В цифровому вираженні π починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся