У Госдумі РФ заявили про скорочення кількості російськомовних людей в світі

У Госдумі РФ заявили про скорочення кількості російськомовних людей в світі
Колаж РБК-Україна

У відомстві кажуть, що тенденція триває

У світі скоротилася кількість російськомовних людей. Так, за останні 25 років їх стало менше на 50 млн. Про це голова комітету Госдуми з освіти і науки В'ячеслав Ніконов за підсумками зустрічі спікера Ради Федерації Валентини Матвієнко з групою вчителів, які направляються до шкіл Таджикистану, передає ТАСС.

"До 50 млн скоротилося число тих, що говорять по-російськи в світі, це за 25 років. Ця тенденція триває. У Радянському Союзі всі були російськомовними, старше покоління за 25 років пішло, прийшло молоде покоління, яке далеко не повністю російськомовне. Крім того, у Східній Європі раніше скрізь російська мова була обов'язковою для вивчення в школах, зараз цього немає ніде", - сказав Ніконов.

Голова комітету Госдуми з освіти і науки вважає, що це явище незворотне. На його думку, російська мова зберігся тільки там, де є частиною системи освіти.

На його думку, це явище незворотнє, тому що російська мова зберігається лише там, де є частиною освітньої системи.

"Від нас залежить. Нам треба розширювати межі нашого Євразійського союзу. Ми повинні докладати наші зусилля, де це можливо. Наприклад, є країни, де величезний попит на російську мову: Таджикистан, Молдова, Вірменія, Киргизія", - вважає голова комітету.

До речі, відомий волонтер протестує проти вивчення російської мови в школі її дитини.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся