ua en ru

Держпідрядна імперія: журналісти показали особняки і яхту "кухаря Путіна"

Держпідрядна імперія: журналісти показали особняки і яхту "кухаря Путіна" Фото: Пригожин і Путін (atheism.dirty.ru)

Головним джерелом інформації стали акаунти дочки одіозного Євгена Пригожина в соціальних мережах

Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального опублікував відеозапис, де показав будинку і яхту, які, за його даними, належать підприємцю, власнику "фабрики тролів" і "кухареві Путіна" Євгену Пригожину.

Так, у акаунті Поліни Пригожиної в Instagram журналісти знайшли кілька фотографій літака, який купив, за її ж словами, її батько. Крім цього, вони виявили, що Пригожину належить яхта St Vitamin довжиною 37 м (вартістю близько $5 млн). В акаунтах брата Поліни Павла також виявилися фотографії тієї ж яхти. Крім того, Поліна зіграла весілля в Костянтинівському палаці під Санкт-Петербургом, який знаходиться на балансі управління справами президента.

Також співробітникам ФБК вдалося з допомогою квадрокоптера зняти будинок Пригожина в Ленінградській області. Під Петербургом Пригожину належить ділянка площею 1,3 га. На ділянці стоять будинки Пригожина і його дочки. Разом із землею вони коштують приблизно 600 млн рублів.

"В Геленджику у Пригожина знайшовся ще один будинок з ділянкою площею близько 4 га. Згідно публічній кадастровій карті, ділянка знаходиться на землях лісового фонду, де за законом будівництво заборонено. Тим не менш, на ділянці побудовано два будинки", - йдеться в сюжеті.

Фонд також з'ясував, що за останні 5 років компанії Пригожина отримали держпідряди на суму понад 202 млрд рублів.

Наголошується, що в 1979 році Пригожина засудили за крадіжку, а через два роки засудили знову. Всього у в'язниці він провів 9 років. Після розпаду СРСР Пригожин відкрив ресторан, куди в 2001 році зайшли президент Росії Володимир Путін і президент Франції Жак Ширак. Пригожин особисто обслуговував глав держав. У 2010 році компанії Пригожина виграли контракт на постачання харчування для МНС, у 2011 році - на постачання харчування московським школам, у 2012 році - харчування військовим, у 2014 році - прибирання військових установ, в 2015 році - обслуговування ЖКГ для військових містечок та нове будівництво для Міноборони, а в 2016 році - ремонт об'єктів Міноборони РФ.

Раніше росСМИ показали закриту резиденцію Путіна.