"Говорити можна було тільки годину в день": українки розповіли, як опинилися в китайській в'язниці

"Говорити можна було тільки годину в день": українки розповіли, як опинилися в китайській в'язниці
Колаж РБК-Україна

Дівчата розповіли про жахливі умови, в яких вони утримувались

Дві українки родом з Дніпропетровської області просиділи в китайській в'язниці більше півроку. Як вони туди потрапили і які у них були умови утримання, розповідає ТСН.

Дві 20-річні дівчини, Аліна Іванова і Анжела Седлецька вирушили до Китаю. Щоб заробити. Однак замість роботи, українки опинилися у в'язниці, де в суворих умовах провели більше 6 місяців.

Виїхати в Китай на заробітки їм допомогли знайомі, проте замість гарної роботи, дівчата отримали звинувачення за адміністративне порушення, а потім підозру в незаконному перетині кордону.

"Виявилося, що наш роботодавець зробив нелегальні візи. Все оплачував наш бос. Він, власне, сам спілкувався з агентами, які мали свою компанію в Гонконзі. Вони просто приносили нам запрошення, з якими ми самі йшли в поліцейську ділянку на кордоні, де нам ці візи ставили. Ця фірма працювала чотири роки. Тисячі людей з України та Росії робили візи через цих людей. Ніколи ні в кого не було ніяких проблем. Але ми потрапили в інше місто, де імміграційна служба забрала наші паспорти. Дев'ять днів вони обіцяли повернути документи за грошову винагороду", — розповіла Аліна Іванова.

Після того, як дівчатам оголосили звинувачення в незаконному перетині державного кордону, їх перевели у в'язницю в місті Веньчжоу провінції Чжецзян.

"Після цього нас без всяких пояснень привезли в тюрму. За клопотанням українського посольства нам надали адвокатів, потім був суд, який присудив шість місяців 15 діб в'язниці і штраф у розмірі 2000 юанів з кожної особи (близько 300 доларів). Наше посольство спільно з нашою сім'єю заплатило ці кошти і потім нас депортували. Ми були першими закордонними затриманими по кримінальній справі в цьому місті", — додала Іванова.

У в'язниці умови були дуже суворі. Дівчатам було заборонено розмовляти, рухатися і складати руки на грудях.

"В обох в'язницях не було іноземців. Ми сиділи в відділі за адміністративні правопорушення, де зазвичай знаходяться до місяця — ми ж там були два місяці. Там умови були відносно легкі, в камері нас було від 6 до 8 осіб. Однак потім нас перевели у місце, де були дуже жорстокі правила. В кімнаті нас було від 11 до 16 осіб, подекуди правилами заборонялося рухатися, вставати з місця, говорити можна лише одну годину на добу тільки на вулиці, не можна присідати, тримати руки в кишенях, складати руки на грудях і тому подібне. Вночі чергування 2,5 години — треба стояти і не рухатися весь цей час. З їжі тільки рис, все інше треба було купувати, навіть засоби особистої гігієни", — розповіла українка.

Дівчата зізнаються, що незважаючи на те, що до них ставилися краще, ніж до китаянок і вчасно надавали медичну допомогу, все одно було дуже важко.

"Говорити можна було тільки годину в день": українки розповіли, як опинилися в китайській в'язниці

Фото: Аліна Іванова і Анжела Седлецька (ТСН)

"Спочатку нічого не пояснювали, не давали спілкуватися з рідними і ігнорували будь-які прохання. Були випадки, коли наше посольство зверталося до Пекіну з вимогами про зустрічі з нами. Під час зустрічей з посольством постійно присутні перекладачі, контролювали все, що ми говоримо. Іноді змушували говорити з посольством тільки англійською", - розповіла Іванова.

Вона повідомила, що в їх справі фігурувало 13 осіб, п'ятеро з них – мешканці України. Коли дівчата збиралися їхати на роботу в Китай, вони не переживали за легальність роботи, так як раніше вже працювали подібним чином.

"Ми з самого початку знали, що їдемо туди працювати нелегально, але ми не раз вже працювали на цій роботі, неодноразово спілкувалися з поліцією і ніяких проблем не було", — повідомила українка.

Вона зазначила, що в КНР було прийнято ряд законів, які посилювали контроль над нелегальною трудовою міграцією.

26 серпня дівчата були депортовані і повернулися на батьківщину. Вони зізнаються, що такі події стали серйозним випробуванням і повертатися на подібні заробітки поки не планують.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Китаї утримують у в'язниці українських танцівниць.

А також писали про те, що українка розповіла про життя в Китаї.

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся