ru ua

"Говорите на русском": запорізькому священику УПЦ МП довелося піти з церкви після виступу українською мовою

"Говорите на русском": запорізькому священику УПЦ МП довелося піти з церкви після виступу українською мовою Фото: Ієрей (pokrovsobor.zp.ua)

В УПЦ МП змушували відмовитися від державної мови

Виступ ієрея Української православної церкви Московського патріархату Анатолія (Ревтова) українською мовою завершилося скандалом на зборах Запорізької єпархії. Інцидент стався 10 січня. Про це розповів сам священик, передає depo.ua.

У Свято-Покровському кафедральному соборі відбувалися збори за участю представників всіх парафій єпархії (священиків та мирян) та під головування митрополита Луки.

Зокрема на зборах обговорювали гострі коментарі ієрея Анатолія у соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ МП (у світлі скандалу після відмови священика цієї церкви відспівувати "неправильно хрещену" загиблу дитину). Висловити свою позицію Анатолію не дали, оскільки він почав говорити українською.

"Люди, миряни, одразу як закричали: "Говорите на русском". Я їм кажу: українська - моя державна мова. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ты когда к нам пришел четыре года назад, ты говорил на русском". Кажу йому: "Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони (парафіяни - ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", - відзначив священик.

Після цього Анатолій пішов зі зборів.

За його словами, продовжувати служіння в УПЦ МП він не зможе, адже його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії.

"Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською - півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі - обидва рази настоятель мене за це сварив - мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє", - пояснив ієрей.

Відзначається, що священнослужителі іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами.

"Мовний" інцидент став для Анатолія "останньою краплею".

До речі, в мережі згадали про цинічний випадок зі священиком УПЦ МП.