ua en ru

"Градус напруженості": Тимчук розповів, чого варто очікувати від бойовиків на Донбасі

"Градус напруженості": Тимчук розповів, чого варто очікувати від бойовиків на Донбасі Фото: Дмитро Тимчук (РБК-Україна)

Він вважає, що окупаційні війська будуть демонструвати більшу активність

Народний депутат, керівник Центру військово-політичних досліджень, керівник групи "Інформаційне опір" Дмитро Тимчук спрогнозував, чого можна очікувати від бойовиків на Донбасі найближчим часом. Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Апостроф".

За його словами, після зустрічі лідерів України, Німеччини та Франції, на якій обговорювалося питання про миротворчої місії на Донбасі, бойовики можуть значно збільшити кількість обстрілів.

"Цілі бойовиків не змінюються. Вони підтримують градус напруженості на Донбасі. А якщо говорити про осяжному майбутньому, то можна прогнозувати деяку ескалацію. Чому? У німецькому Аахені пройшла зустріч Петра Порошенка, Ангели Меркель і Еммануеля Макрона без Росії, на якій обговорювалося і питання про миротворців. А будь-яка активізація з введенням миротворчої місії може позначитися на ситуації на Донбасі", - зазначив він.

Тимчук вважає, що окупаційні війська будуть демонструвати більшу активність, щоб показати, що без участі Росії, без урахування її думки і, передусім, без прийняття її формату миротворчої операції, який абсолютно неприйнятний для України, ніякої деескалації на Донбасі не буде. За словами нардепа, тут взаємопов'язані військовий і політичний аспекти

Координатор групи "Інформаційне опір" вказав, що кількість обстрілу на Донбасі може збільшитися до сотень, як це і було раніше напередодні важливих переговорів.

"тобто ситуація відобразиться у збільшенні кількості обстрілів, їх інтенсивності та більш активному застосуванні важких озброєнь", - припустив він.

Раніше повідомлялося, що у Львівській області поховали 21-річного бійця ВСУ.

У квітні Україна втратила 11 захисників