ua en ru

Грип в Україні навесні: у Супрун повідомили вражаючу статистику

Грип в Україні навесні: у Супрун повідомили вражаючу статистику Фото: Грип в Україні (УНІАН)

Все менше людей хворіє на грип та ГРВІ в Україні, кажуть у МОЗ

Грип в Україні у березні все більше іде на спад. На даний момент захворюваність на грип та ГРВІ в Україні й далі продовжує знижуватися, повідомляють у МОЗ.

Так, наприклад, за минулий тиждень на грип та ГРВІ в Україні захворіли понад 154 тисячі людей. Ці цифри – значно менші, якщо порівнювати їх з даними минулого тижня і показниками захворюваності у аналогічний період минулого року.

У Міністерстві додали, що епідпоріг захворюваності на даний час не перевищений у жодній з областей України.

Звітуючи про дані по захворюваності, у МОЗ навели статистику за минулий 10-й тиждень року (4-10.03.2019).

За вищевказані дні березня Показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 401,1 на 100 тисяч населення, що на 22,7% менше рівня епідпорогу по території України. Також у МОЗ додали, що епідемічні пороги не перевищені у жодному регіоні. Крім того, упродовж звітного тижня на грип та ГРВІ захворіли 154 408 людей, 66,3% з яких — діти віком до 17 років.

Грип в Україні навесні: у Супрун повідомили вражаючу статистикуФото: Все менше людей хворіють на грип та ГРВІ в Україні (moz.gov.ua)

В той же час за цей тиждень від грипу в Україні померло двоє людей. З початку епідсезону було зафіксовано 47 летальних випадків.

За словами експертів, зараз в Україні спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу і ГРВІ, а 49 людям було зроблене щеплення.

У Супрун нагадують: грип – це серйозна гостра респіраторна хвороба. Її спричинює вірус. Грип дуже швидко може передаватися від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Захворіти на грип може будь-яка людина у будь-якому віці.

Які головні симптоми грипу та як не сплутати їх із симптомами ГРВІ? При грипі організм "атакує" висока температура, яка тримається у хворого мінімум п’ять днів. Також при грипі є головний біль, лихоманка, слабкість, ломота у суглобах та м'язах. Людина може втрачати апетит, її може нудити. При появі найперших симптомів потрібно негайно звертатися до лікарів.

На жаль, часто люди вдаються до самолікування, застосовують сумнівні неперевірені препарати й не йдуть до лікаря. Це може призвести до дуже загрозливих наслідків, тому у МОЗ закликають не зволікати з візитом до лікаря, чкий призначить лікування.

Нагадаємо, раніше вчені зробили неймовірний прорив, вилікувавши людину від ВІЛ-інфекції.

Крім того, нещодавно знаменитий доктор Комаровський різко висловився про вакцинацію.