ua en ru

У Грузії вшанували пам'ять жертв війни 2008 року

У Грузії вшанували пам'ять жертв війни 2008 року Колаж РБК-Україна

В результаті війни загинули 408 громадян Грузії

У 9-ту річницю російсько-грузинської війни 2008 року, сьогодні вранці в пам'ять про загиблих за незалежність і єдність країни на будівлях парламенту в Тбілісі і Кутаїсі одночасно були приспущені державні прапори.

Про це повідомляє Грузія Онлайн.

7 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії під приводом необхідності захисту громадян Росії, окупували більшу частину Західної Грузії, і наблизилися до Тбілісі на відстані 30 кілометрів.

Після міжнародного втручання російські війська були передислоковані в два грузинських регіони - Абхазію і Цхінвальський регіон. Пізніше Росія визнала окуповані території незалежними, призначивши там своїх маріонеток.

20% території Грузії знаходяться під російською окупацією. Там дислоковано близько 10 тисяч російських військовослужбовців.

В результаті війни загинули 408 громадян Грузії: з них 170 військовослужбовців, 14 співробітників МВС, 228 цивільних осіб. Число поранених і постраждалих склало 2232. Серед них 1045 військовослужбовців. У результаті війни до 30 тисяч осіб стали біженцями.

"Росія як і раніше не виконує жодне із зобов'язань, узятих у рамках міжнародної угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року", - підкреслює видання.

Нагадаємо, що прем'єр Грузії вважає візит Путіна в Абхазію "спробою узаконити положення відібраних регіонів".