ru ua

У Харкові автомат "дякує" сувенірами за кинуті в нього пластикові пляшки

У Харкові автомат "дякує" сувенірами за кинуті в нього пластикові пляшки Фото: Автомат в Харкові (mris.com.ua)

За словами авторів ідеї, автомати планують поставити ще в декількох містах України

У Харкові встановили автомат, який за використані пластикові пляшки видає людині сувеніри. Він з'явився у дворі будинку по вулиці Серповій, 4-а.

Як повідомляє "Сегодня", таким чином небайдужі харків'яни хочуть привчити земляків до правильного сортування сміття і, можливо, незабаром подібні автомати стануть звичайним явищем для міста.

"Ми не просто інформуємо людей за допомогою якихось плакатів та етикеток, а стимулюємо отримувати за це символічні призи, які приємні дітям, а згодом будуть приємні і дорослим", - розповів представник компанії-розробника Валерій Світличний.

На цьому етапі за викинутий пластик дитина може отримати календарик, магніт або машинку. В майбутньому, якщо проект буде розвиватися, з автоматів будуть випадати картки з певною сумою балів, які згодом можна буде обміняти на призи в спеціальному інтернет-магазині, розробкою якого вже займаються.

За словами авторів ідеї, автомати планують поставити ще в кількох містах України, оскільки така практика вже давно відома в Європі. Але для початку потрібно отримати патент.

"Весь світ пішов цим шляхом, і нам не потрібно винаходити велосипед. Повинна бути система не тільки покарань за неправильне викидання сміття, але і заохочення за правильне. У США, приміром, для дітей навіть випускають спеціальні розмальовки, де потрібно знайти шлях кожного виду відходів до своєї урни. З дитячого саду людей привчають до того, що папір потрібно викидати тільки до паперу, а скло до скла", - розповів активіст Олег Перегон.

Нагадаємо, що в Харківській області працівниця поштового відділення інсценувала пограбування.