ru ua

У Харкові медики розробили спеціальний метод оперування бійців АТО

У Харкові медики розробили спеціальний метод оперування бійців АТО Фото: Медики (РБК-Україна)

Лікарі дістають осколки з ран за допомогою магнітів

У Харкові лікарі з військового госпіталю винайшли новий метод лікування поранених бійців. За допомогою магнітів вони дістають металеві осколки з м'язів, суглобів і навіть з серця. Спеціальний прилад тестували майже два роки, передає "Сегодня".

"Ми їх використовуємо на органах грудної клітки, на органах черевної порожнини, виймаються з порожнини черепа, шиї, м'яких тканин, суглобів. З серця навіть", – говорить Володимир Нагодуйко, начальник операційного відділення Військово-медичного центру Північного регіону.

Медики кажуть, що з допомогою магнітів можна дасть осколок з рани за 15 хвилин, а період реабілітації після цього помітно скорочується. Допомогли медикам з розробкою вчені з Харківського фізико-технічного інституту.

"Сила утримання магнітів тут обчислюється від сотні грамів. Це ручна робота і поодинокі екземпляри", – зазначив Олександр Великодний, старший науковий співпраці фізико-технічного інституту.

Розробники висловлюють надію, що держава допоможе оснастити лікарні такими приладами, тому що зараз їх доставляють тільки з допомогою волонтерів.

До речі, бійці АТО на очах у терористів знищили прапор "Новоросії".