У Харкові створили мобільний додаток для цікавих прогулянок по місту

У Харкові створили мобільний додаток для цікавих прогулянок по місту
Фото: unsplash.com/James Sutton

Викладач вирішив перенести історію рідного міста на смартфони

У Харкові викладач вирішив створити мобільний додаток, який стане гідом по його рідному місту. Таким чином, він переносить історію рідного Харкова в смартфони. Разом з другом програмістом вони створили програму Kharkiv Heritage, яка здатна зробити зі звичайної прогулянки пізнавальну міні-екскурсію, та відкриває багато цікавих і невідомих фактів про Харків. Про це повідомляє "Сегодня".

Розробник програми Дмитро Скуріхін працює викладачем у сфері автоматизації інфотехнологій та електроніки в Університеті залізничного транспорту. Головний корпус навчального закладу розташований біля площі Фейєрбаха, яка разом з прилеглими будівлями викликала інтерес у творця додатку.

"Почав вивчати інформацію про них з публікацій у мережі, читав в книгах. Інтерес зростав, і в процесі вивчення мені стало цікаво, а чи є якісь напрацювання, які дозволяють дізнаватися про ті чи інші місця за допомогою кліків по карті. Подібне знайшов по Києву, Львову та європейським містам, але не по Харкову. Так і виникла ідея створити проект Kharkiv Heritage", - розповів Дмитро Скуріхін.

У Харкові створили мобільний додаток для цікавих прогулянок по місту

Скріншот додатка з сайту play.google.com

Kharkiv Heritage у перекладі з англійської означає "спадщина Харкова".

Поки викладач займався пошуками інформації про цікаві місця, його друг допоміг створити програмний код та базу даних для майбутнього додатку. Створенням і доповненням Kharkiv Heritage викладач займається вечорами. Він є частим гостем в бібліотеці ім. Короленка, також він зберігає вдома історичну літературу, а частину інформації знаходить на спеціалізованих сайтах і блогах.

"Історичні дані про місто зберігаються в книгах, каталогах, виданих невеликими тиражами. Є матеріали хороших фахівців, які публікують інформацію про історію Харкова на інтернет-ресурсах, але вони не завжди доступні людині під час прогулянок по вулиці. В цьому і є ключова ідея: систематизувати і зробити інформацію зручною для перегляду", - пояснив Дмитро.

Оцінити додаток-гід може будь-який власник смартфона з операційною системою Android. Щоб скористатися Kharkiv Heritage, потрібно підключення до мережі. Відкривши додаток, користувач побачить онлайн-карту з позначками цікавих об'єктів. Поки що їх понад 80, але щотижня розробники додають по 10 нових локацій. Об'єкти можна сортувати за типом: будинки, пам'ятники та просто цікаві місця для прогулянок. Також в програмі можна переглядати сучасні та архівні фотографії, яких в галереї більше 800.

У планах розробника Kharkiv Heritage - розповісти не тільки про історію центру Харкова, але й інших районів міста.

Дмитро Скуріхін планує перенести додаток і на базу операційної системи iOS.

За його словами, всі охочі можуть взяти участь у проекті, якщо їм є що розповісти про історію Харкова або, наприклад, свого будинку.

"Як раз нещодавно мені написала дівчина, яка живе в будинку "Слово" на вул. Культури, 9. Вона вивчала історію цієї будівлі та попросила розмістити її інформацію в нашому додатку. Якщо комусь цікаво, нехай пишуть мені, я з задоволенням розміщу матеріал і зроблю посилання на автора", - розповів Скуріхін.

При цьому на оплату розраховувати не варто, оскільки Дмитро з другом-програмістом працюють над додатком безкоштовно і поки не особливо замислювалися про те, як монетизувати свою працю.

До речі, дохід від Android-додатків в цьому році перевищить дохід від iOS-додатків.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся