ua ru

У Херсонській області поліція врятувала двох учасниць гри "Синій кит"

У Херсонській області поліція врятувала двох учасниць гри "Синій кит" Фото: Кит (pixabay.com/Pexels-)

Правоохоронці знайшли двох 17-річних дівчат, які могли скоїти самогубство

У Херсонській області поліція протягом семи годин шукала двох 17-річних дівчат, які пішли із дому. Обидві були зареєстровані в інтернет-грі "Разбуди меня в 04:20", кінцевою метою якої є скоєння самогубства. Наразі дівчата проходять реабілітацію в обласному психо-неврологічному диспансері. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

До Корабельного відділення поліції звернулася бабуся 17-річної херсонки. Жінка повідомила, що три дні тому її онука вийшла з дому і назад не повернулася.

Поліцейські встановили коло осіб, з якими спілкувалася зникла дівчина, і з'ясувалося, що останнім часом найчастіше її бачили з подругою, яка також пішла з дому два місяці тому.

"В ході розшукових заходів оперативники встановили місцеперебування підлітків. Дівчата проводили час в компанії однолітків на території одного з приватних домоволодінь у Корабельному районі. Компанію доставили до відділення поліції", - сказано в повідомленні.

За словами керівника відділу ювенальної превенції обласної поліції Тетяни Пшонь, при огляді місця проживання однієї з дівчат поліцейські разом із рідними знайшли лист, адресований бабусі. В ньому написано про участь у грі в соцмережі, яка призводить до суїциду. У листі вона повідомила, що їй телефонує прихований номер та диктує вимоги, більше того, погрожує смертю за їх невиконання.

"Вони знають всі мої дані та місцезнаходження. Якщо я не буду виконувати, вони вбють мене…" – сказано у листі дівчини до її бабусі.

У Херсонській області поліція врятувала двох учасниць гри "Синій кит"

Фото: Лист (hr.npu.gov.ua)

Нагадаємо, що адміністратори "гри синіх китів" або "Розбуди мене о 4:20" схиляють дитину до виконання завдань (квестів), які передбачають нанесення власноруч каліцтв або заподіяння болю. Останнє завдання учасника такої гри – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в онлайн-режимі.

Одна з дівчат отримала перше завдання – вирізати лезом на руці фігуру кита. Проте не наважилася на це і вийшла з гри. Тепер 17-річні дівчата проходять реабілітацію в обласному психо-неврологічному диспансері.

altalt

Фото: Дівчата, яких знайшла поліція (hr.npu.gov.ua)

"Головне управління Національної поліції в Херсонській області звертається до батьків із проханням бути пильними, звертати увагу на коло спілкування дитини, приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, перевіряти облікові записи (акаунти) та групи, в яких перебуває дитина в соціальних мережах, перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися, та обов’язково звертатися до відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Херсонській області або за телефоном "102", - повідомляється на сайті ГУ НП Херсонської області.

До речі, у Сумській області школярка з інтересу пройшла 15 рівнів гри "Синій кит".