ua en ru

"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)

"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото) Фото: В'язниця (pixabay.com/vero_vig_050)

В одній з країн світу відкрили нестандартний заклад для злочинців

В Данії на острові Фальстер відкрили найгуманнішу в світі в'язницю. Про заклад розповів російський блогер Ілля Варламов для "Эхо Москвы".

"Найгуманніша в'язниця в світі: хотіли б відсидіти?" – з іронією запитав блогер.

Перш ніж розповісти про заснування, він коротко, але доволі барвисто, описав типову в'язницю в РФ.

"Тюрма в Росії – це пекло. Умови в російських в'язницях гірше, ніж умови в російських зоопарках. Люди сидять у переповнених камерах, а нещодавно представники ФСВП заявили, що на харчування засуджених до 2019 року будуть виділяти 64 рубля в день", - розповів блогер.

"Для порівняння: морж в зоопарку їсть на 3000 рублів щодня, жираф – на 1567 рублів, морський лев – на 999 рублів. Крокодил – всього на 323 рубля, тому що у нього низький обмін речовин. Ягуару щодня необхідно їжі на 708 рублів в день, леву – на 1210 рублів, гепарду – на 702. Єнот їсть на 120 рублів, вовк – на 450 рублів, куниця – на 97 рублів, лисиця – на 84 рубля, бобер – на 93 рубля, і тільки їжачок і білочка жеруть менше російського зека – 16 і 12 рублів відповідно. Мабуть, в таких умовах злочинець повинен стати людиною", - зазначив він.

"В Скандинавії з таким підходом не згодні", - заявив Варламов.

"Про норвезькі в'язниці давно ходять легенди, але тепер суперсучасну в'язницю відкрили та Данії. Причому це в'язниця з високим рівнем безпеки – у нас її назвали б "колонією особливого режиму", на зразок "Чорного дельфіна". Але обстановка там зовсім інша", - підкреслив блогер.

"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)

Фото: Гуманна в'язниця (echo.msk.ru)

За його словами, це - в'язниця з "високим ступенем безпеки", розрахована на 250 чоловік, причому це друга за величиною в'язниця в Данії. Розташована вона на острові Фальстер.

"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)

Фото: В'язниця в Данії (echo.msk.ru)

"Проектувало в'язницю відоме данське бюро C. F. Møмюллер з Орхуса. На створення в'язниці нового типу Данія витратила близько $160 мільйонів. Зовні в'язниця схожа на елітний житловий комплекс", - зауважив Варламов.

Він додав, що архітектори хотіли, щоб їх проект дозволив підтримувати розумовий і фізичний стан ув'язнених, а також став приємним і безпечним робочим місцем для співробітників.

"Благоустрій тюремних дворів крутіше, ніж роблять в російських містах", - заявив блогер.

"Структура в'язниці мала нагадувати навколишні села. Таким чином, виправний заклад став природним елементом ландшафту. Камери знаходяться в блоках (в кожному по 4-7 камер), які розташовані навколо "громадського центру". У кожного блоку є своя вітальня і загальна кухня, де ув'язнені готують собі їжу – приблизно як у хостелі або гуртожитку. А в кожній камері є два вікна, тобто в'язні постійно мають доступ до природного денного світла. Туалет - як у тризірковому готелі", - розповів росіянин про датську в'язницю.

"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)"Хотіли б відсидіти?": блогер показав найгуманнішу в'язницю в світі (вражаючі фото)

Фото: В'язниця (echo.msk.ru)

"Ув'язнені мають можливість займатися спортом, як на вуличних майданчиках, так і під дахом. У в'язниці є повноцінна церква", - додав він.

При цьому охороняється в'язниця досить строго.

"По периметру комплекс обнесений 6-метровою стіною, на території усюди камери, а дахи корпусів, навіть, захищені від посадки вертольота сталевими тросами", - розповів блогер.

"Для повноти картини: корпуси в'язниці частково забезпечують себе сонячною енергією і дощовою водою. Архітектори сподіваються, що Сторстремська в'язниця стане "найгуманнішою в світі та в'язницею, яка сприятиме ресоціалізації", - повідомив Варламов.

До речі, волонтер розповів, в яких умовах навчаються школярі на Донбасі.