"Хронічні переживання": психолог розповіла, чому підлітки вступають у групи смерті
За її словами, батьки повинні вміти знаходити спільну мову зі своїми дітьми
Психолог Наталія Шестак розповіла, навіщо діти набувають так звані групи смерті в соцмережах. Про це передає "Обозреватель".
"Вступають у ці суспільства здебільшого підлітки. Це період, коли діти намагаються вчитися жити самостійно і зайняти місце в якомусь соціальному суспільстві, в якійсь групі. Ми маємо від народження потреба групуватися, і в підлітковому періоді ця потреба посилюється. У цей момент у дитини виникає потреба відповісти на дорослі запитання. Якщо поруч з ним не виявляється друга, який готовий відповісти на ці питання, розділив з ним психологічне переживання, у дитини включається потреба групуватися, і він шукає групи, які б дали відповідь на його питання", - пояснила психолог.
За її словами, батьки повинні вміти знаходити спільну мову зі своїми дітьми, інакше підлітки, які мають конфликы з дорослими, є потенційними кандидатами на вступ у так звані "групи смерті" в соцмережах.
"Якщо у дитини батьки не тільки контролюють і управляють його життям, а є його друзями, поділяють з ним інтереси, вміють поговорити, разом цікаво провести час, така дитина не буде шукати якийсь екстрім на стороні", - вважає Наталія.
Шестак підкреслила, що на дитину ці групи впливають тоді, коли є "певна грунт, якісь хронічні переживання", а якщо дитина має здорову психіку, у нього все стабільно, віртуально на нього вплинути не можна – занадто сильно спрацьовує інстинкт самозбереження.
Нагадаємо, що на сміттєзвалищі в Черкаській області знайшли тіло немовляти. Правоохоронцями проводяться всі необхідні слідчі дії.