ru ua

Мистецький хутір Обирок у Чернігівській області бореться за створення заказника

Мистецький хутір Обирок у Чернігівській області бореться за створення заказника Кадр з відео (YouTube/Радіо Свобода Україна)

Місцеві жителі незаконно вирубують ліс

Журналісти розповіли про мистецький хутір Обирок у Чернігівській області. Відповідне відео опублікувало "Радіо Свобода Україна".

У незвичайному хуторі хочуть зробити природний заказник. Проект мають намір спонсорувати європейські та канадські інвестори. Однак місцеві жителі області проти: вони незаконно вирубують ліс, а деякі займаються браконьєрством.

"Втеча з мегаполісів, чи в пошуках раю. Лікарі, музиканти, філософи, журналісти, вчені... Тепер вони – "біженці", але з власної волі. У них – свої правила поведінки та своя система освіти. Тут побувало понад 7 тисяч людей із 38 країн світу, а ще триває справжня війна за природний заказник. Хто погрожує спалити Обирок? І як звичайний хутір став місцем, де здійснюються мрії?" – написали на сторінці "Радіо Свобода" у Facebook.

Відео: Обирок (facebook.com/RadioSvoboda.Org)

Мистецький хутір Обирок засновано в грудні 2007 р. на місці закинутого села у Чернігівській області. Обирок складається з трьох маленьких хуторів Каціри, Прохори і Королі, розташованих в 500 м один від одного. Діяльність Обирку спрямована на мистецькі заходи та залучення якомога більше людей до творчого життя на природі.

Відео: Хутір Обирок (YouTube/Радіо Свобода Україна)

Обирок рясно вкритий сосновим лісом, а посеред території є чисте Полковниче озеро з підземними джерелами. Поблизу також протікає річка Сейм, а довкола поля та мішані ліси Полісся.

До речі, в Одеській області браконьєри застрелили червонокнижного сокола.