"Досить годувати Москву": у Росії оцінили шанси на розпад своєї країни

"Досить годувати Москву": у Росії оцінили шанси на розпад своєї країни
Колаж РБК-Україна

У РФ вже почалися "певні процеси", які призведуть до розпаду країни

Відомий публіцист і опозиційний російський журналіст Олександр Сотник оцінив шанси на розпад своєї країни. Про це він сказав під час спілкування з читачами видання "Главред".

"Чи може розпастися Росія? Може, звичайно ж. І Радянський Союз тому підтвердження. Тоді здавалося, як цей колос може розпастися... Розпався. Здається, що Росія так вже скріплена кров'ю, зшита на живу... Ні, вона може розпастися", - сказав він.

Просто для цього, за словами журналіста, в цій країні повинні початися певні процеси, яким, до речі, вже дано старт.

"Насамперед, це внутрішня артикуляція питання: "А навіщо ми годуємо центр?". Все частіше в регіонах піднімається питання взаємовідносин між федеральним центром і регіонами. Якщо сформулювати зовсім коротко, то все частіше звучить: "Досить годувати Москву!". А чого такого корисного дає регіонам Москва, федеральний центр? Крім постійних вказівок "роби так, так і так"? Люди дуже незадоволені тим, як розподіляються доходи, тому що 70% доходів з регіонів відправляється в центр, на місці залишається 25-30% - це нікуди не годиться. У таких регіонах як Татарстан, Башкортостан вже давно зріє невдоволення. "Досить годувати Москву!" - ця теза буде вимовлятися все частіше і частіше на місцях в регіонах", - вважає Сотник.

Коли впаде "ФСБшна спецвлада", а вона, переконаний журналіст, впаде однозначно і обов'язково", тоді всі ці відцентрові тенденції проявляться.

"І тоді усі "міни уповільненої дії", які були закладені (а вони були закладені ще комуністами в Радянському Союзі, потім - при Путіні), почнуть рватися одна за одною, а десь - навіть одночасно. Саме це стане тією самою точкою розпаду Росії", - зазначив він.

"Мені б цього дуже не хотілося. Як кажуть, краще нехай буде цивілізоване міжрегіональне розлучення. Але, на превеликий жаль, такі імперії, як Росія, ніколи не розпадалися безкровно. СРСР відносно безкровно розпався, тому що це все-таки були імперські надбудови, а основна імперія, її кістяк - це якраз те, що сьогодні іменується Російською Федерацією. І те, що ви бачите ситуацію з Україною... Адже це все теж процес розпаду Радянської імперії. Просто те, що сьогодні відбувається між Кремлем і Києвом - це трохи відкладена історія. А в будь-якому випадку, це вміщається в процес розпаду СРСР", - резюмував Сотник.

Раніше Сотник розповів, куди Путін може "пустити танки".

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся