Індекс паспортів Henley & Partners: Україна оновила свою позицію

Індекс паспортів Henley & Partners: Україна оновила свою позицію
Фото: колаж РБК-Україна

Найбільш "мобільним" є паспорт Японії

В оновленому рейтингу паспортів світу за версією Henley & Partners український документ опустився з 38-го на 41-е місце з 106. Як випливає з повідомлення прес-служби компанії, за 3 місяці в даному рейтингу наша країна опустилася за рахунок руху інших держав.

За даними Індексу, найбільш "мобільним" є паспорт Японії. Громадяни країни сонця, що сходить, можуть відвідувати без візи 190 країн світу, що є рекордним показником за весь час існування індексу. 3 місяці тому Сінгапур також був на першому місці, однак після отримання японцями безвізового доступу до М'янми, Сінгапур опинився на другому місці.

"Німеччина, яка ще недавно була беззмінним лідером Індексу, займає 3-е місце (188 країн). Такий же показник у Південній Кореї та Франції. Четверте місце розділили Данія, Італія, Іспанія, Фінляндія, Швеція", - розповіли в Henley & Partners.

Російська Федерація посідає 47 місце в індексі з безвізовим доступом до 119 країн світу, Молдова на 46 місці (серед 122 країн), Білорусь на 68 місці (серед 77 країн).

Зазначимо, що українці як і раніше можуть відвідувати без візи рекордні для країни 128 держав.

Індекс паспортів компанії Henley & Partners (до 2018 року був відомий як Індекс візових обмежень) є міжнародним рейтингом країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. Цей індекс видається з 2006 року у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.

Як повідомлялося раніше, у вересні, в рейтингу паспортів Global Passport Power Rank 2018 паспорт громадянина України піднявся на 24 місце.

Також в перший місяць осені ми писали, що згідно глобальному рейтингу індексу людського розвитку, складеного аналітиками Програми розвитку ООН, Україна посіла 88 місце у глобальному рейтингу якості життя.

Нагадаємо, що в минулому році з моменту введення безвізового режиму з ЄС паспорт України у глобальному рейтингу впливовості посів 30 місце.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся