ru ua

Інститут нацпам'яті пропонує скоротити кількість святкових днів

Інститут нацпам'яті пропонує скоротити кількість святкових днів Фото: Свята (Колаж РБК-Україна)

Пропонується залишити лише десять святкових днів у році

Український інститут національної пам'яті пропонує скоротити кількість святкових днів в Україні до десяти. Про це пише "Радіо Свобода".

Український інститут національної пам'яті підготував зміни в законопроект про свята та подав його на погодження Міністерству культури України.

"Якщо він буде прийнятий в такій редакції, з наступного року (2018 року) буде введено дев'ять неробочих днів, зокрема, чотири неробочих дня - свята: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і День пам'яті та примирення - 8 травня. Один вихідний - це Міжнародний день праці, і ще чотири вихідних - це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень", -пояснила представниця Українського інституту національної пам'яті Ганна Байкенич.

Зміни щодо Католицького Різдва, що відзначається 25 грудня вже затверджені і також внесені в законопроект.

З приводу святкових днів в честь Міжнародного Жіночого дня і Дня перемоги, Ганна Байкенич зазначила, що ці дні залишаться святами, але з наступного року вони стануть робочими днями.

"Це радянський рудимент, не зазначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий день", - сказала Байкенич і додала, що вихідний 2 травня, який існував багато років – пропонується скасувати.

Крім того, у законопроект внесли пропозицію скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято припадає на суботу чи неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних в залежності від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.

"Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переносити на понеділок. В Європі така практика відсутня. Тому Україна погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики", - зазначила Байкенич.

У рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам'яті хоче систематизувати категорії свят і розділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам'ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.

До речі, стало відомо скільки українці відпочиватимуть на свята.