ua ru

Дослідження показало, що 70% дописів у Facebook міністри роблять в робочий час

Дослідження показало, що 70% дописів у Facebook міністри роблять в робочий час Фото: Депутат у ВР

Стало відомо, хто з міністрів і коли робить дописи у соцмережах та що з цим робити

Комітет виборців України дослідив активность членів уряду в соціальній мережі Facebook. Виявилося, що 70% дописів на своїх сторінках міністри роблять в робочий час. При цьому повідомлення урядовців часто стосуються не лише діяльності міністерств, а й аналізу загальнополітичної ситуації, міжнародних подій і святкових дат. Відповідні дані опубліковані на сторінці КВУ у Facebook.

Найактивніші члени уряду, які були активні у Facebook в робочий час - міністр молоді і спорту Ігор Жданов (83% дописів опубліковано в робочий час), міністр економічного розвитку Степан Кубів (79%), міністр оборони Степан Полторак (79%), міністр освіти Лілія Гриневич (71%), в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун (67%), міністр соцполітики Андрій Рева (67%), міністр інфраструктури Володимир Омелян (61%) та міністр екології Остап Семерак (61%).

"З одного боку цілком природно, що міністри використовують всі доступні медійні механізми для донесення планів або результатів своєї діяльності. З іншого – сотні робочих годин фактично витрачаються на публічне з’ясування стосунків чи розповіді про подробиці особистого життя. Варто згадати, що публічна критика членами уряду кандидатів у Президенти США могла мати серйозний вплив на україно-американські відносини", – заявив аналітик КВУ Денис Рибачок.

На думку представників комітету, питання медійної активності міністрів у соцмережах необхідно врегулювати шляхом внесення відповідних змін до внутрішніх документів Кабміну та Наказів Національного агентства з питань державної служби.

Дослідження показало, що 70% дописів у Facebook міністри роблять в робочий часФото: Дані КВУ

"Подібна практика існує в більшості держав Європи. Зокрема, у Великобританії діє спеціальна "Інструкція щодо використання соціальних медіа державними службовцями". Документ дозволяє користуватися соцмережами в робочий час, але закликає дотримуватися певних етичних правил. Зокрема, перевіряти достовірність опублікованої інформації, утримуватися від участі в конфліктних ситуаціях, уникати публікації повідомлень щодо особистого життя тощо. У випадку, якщо держслужбовець ігнорує ці правила він отримує дисциплінарне покарання, яке може призвести до звільнення. При цьому це правило діє незалежно від того, чи публікацію розміщено на офіційний чи особистій сторінці, у робочий чи вільний від роботи час", – відзначив аналітик КВУ.

До речі, В'ятрович підтвердив напад на нього трьох невідомих.