"Сталін і комфортне минуле – наркотик": Історик з РФ пояснив, чому росіяни люблять вигадувати собі ворогів

Історик з РФ пояснив, чому росіяни люблять вигадувати собі ворогів
Фото: Музей Царицино в Москві (pixabay.com/iribagrova8176)

Експерт назвав Сталіна наркотиком для РФ

Російське суспільство вигадує собі "зовнішніх ворогів", оскільки це позбавляє від необхідності нести відповідальність за сьогоднішній день і докладати зусилля для покращення свого становища. Таку думку висловив російський історик Леонід Млєчин в інтерв'ю на радіостанції "Ехо Москви".

"Одне – все звалити, скажімо, на американців. Ну все – такий ворог, зрозуміло, що щось не так, і ти сидиш на лавочці та разом з друзями обговорюєш підступи НАТО. А там десь вода протекла, де сміття коштує, десь ти щось недоробив, вбив цвях не в ту сторону... але не до того – бачиш, які вороги навколо", - заявив Млєчин.

Він зазначив, що на "протистояння неіснуючому ворогу" у Росії йдуть величезні ресурси, у тому числі інтелектуальні сили.

"Звичайно, Сталін є наркотик, звичайно, те минуле, яке ми зараз собі комфортне конструюємо – це наркотик. Створення, звичайно, уявних ворогів, яких немає в реальності та які заважають бачити нам реальних ворогів, які нас підстерігають дійсно. Звичайно, ми спрощуємо собі життя таким чином", - додав історик.

Він переконаний, що на даному етапі немає ніяких передумов виходу із ситуації.

"Ми зараз в стадії сублімації цього всього, нам зараз все це подобається, у нас зараз очі горять, ми разим цього вічного американського ворога, це товар підвищеного попиту, на ньому чудово можна заробити та кар'єру зробити, і так далі, це все зараз, і суспільство вбирає це все як губка", - заявив Млєчин.

"Ви бачите навколо вороги, значить, ось цього, і цього – нічого робити не треба", - зазначив він.

У той же час, за його словами, рано чи пізно росіянам все-таки доведеться зіткнутися з реальністю.

До речі, російсько-американський історик заявив, що Путін може зняти Трампа з посади за 24 години.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся