"Витончена помста": російський поет написав вірш про Україну, розповів, чому його вважають "терористом"

"Витончена помста": російський поет написав вірш про Україну, розповів, чому його вважають "терористом"
Фото: Олександр Бившев (facebook.com/byvscheff)

Його засудили до 330 годин громадських робіт

Російський поет Олександр Бившев вважається на батьківщині терористом через те, що опублікував в мережі вірш "На незалежність України". Він розповів, чому його вважали злочинцем, пише "Експрес".

"Суд визнав мене винним. Мені призначили 330 годин виправних робіт за місцем проживання. Тобто десь недалеко від будинку знову підмітати вулиці і прибирати сміття", - розповідає Олександр Бившев.

Поет говорить, що на такий вирок не розраховував – думав, все буде набагато серйозніше.

"Втім, мене обурює сам факт порушення справи проти мене. За що?! За те, що я як громадянин маю власну позицію і точку зору, відмінну від тієї, яку відстоюють путінські пропагандисти?" – обурився він.

Бившев вже відбував покарання у 2015 році за вірш про Майдан. Тоді його змусили прибирати школу, де він колись викладав.

"Звичайно, це була витончена помста, щоб знищити мене морально, розтоптати людську гідність. Уявіть: я прибираю смітники біля школи, а в цей час з вікон на мене дивляться колишні учні, у яких я ще кілька місяців тому проводив уроки... Я бачив задоволені обличчя більшості з них, а хтось, проходячи повз, не стримував радість: "Отак йому, клятому бандерівцу, і треба!" Але чув і співчутливі слова від кількох старшокласників", - розповів колишній вчитель.

Повернутися до викладацької діяльності Олександр не може.

"Я не зможу цього зробити ніколи. Адже ще після першого вироку з законодавством внесли зміни, за якими людина, засуджений за терористичні дії, викладати ні в школі, ні у вузі не має права... Експерти державної установи побачили в моїх віршах заклики до насильства, дискримінації росіян, підбурювання до повстання і ще купу всякої маячні. Хоча, коли ми з адвокатом звернулися до інших авторитетних фахівців, вони цей погляд не підтримали. Однак офіційно я – терорист", - пояснив Бившев.

Поет зазначив, що хотів би жити в Україні, але не має можливості переїхати.

"Я, можливо, хотів би жити в Україні, але фізично не маю змоги виїхати. У мене старі батьки: татові – 88 років, мамі – 82. Вони лежачі. Маму немає можливості транспортувати - вона не витримає дороги. Я не можу їх покинути", - додав він.

Нагадаємо, що російського поета засудили до громадських робіт за вірші про Україну.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся