ru ua

Відомий письменник висловився щодо закону про новий статус української мови

Відомий письменник висловився щодо закону про новий статус української мови Фото: Юрій Винничук

Юрій Винничук яскраво прокоментував внесений у Раду законопроект "Про державну мову"

Російськомовні українці навмисно нагнітають свої емоції з приводу закону про мови. Про це заявив відомий український письменник Юрій Винничук на своїй Facebook-сторінці.

"Рускоговорящі навмисне нагнітають свої емоції щодо закону про мови, який ще не прийнятий. Але вже натяки про 1937 рік, а хтось каже, що піде вішатись, поки за ним не прийшли (хто має прийти і чому?), хтось меле маячню (а нас шо – в топку?), хтось лякає страшною лютою і непримиренною Ніцой, комусь вона уже сниться в жахливих нічницях і т. д. Хтось уже лепече, що новий закон веде до розколу країни. Якого розколу? Русифіковані міста відокремляться від українських сіл?" - написав Винничук.

Письменник зазначив, що "це роздряпування невидимих ран особливо вражає".

"Бо ран ще нема, а вереск, як у великодніх поросят. А ще віщують занепад україномовної преси і що глянцеві україномовні журнали не виживуть. Як же виживають глянці у тих націй, які вдесятеро менші за чисельністю від українців? Як там з глянцями в Данії, Норвегії, Фінляндії, Словаччині, Хорватії? А в Прибалтиці? А в Ісландії? Там навіть серіали чудово виживають рідною мовою. Ісландія з населенням 250 тисяч продукує фільми і серіали, які й Росія купує і дублює", - додав він.

Рускоговорящі навмисне нагнітають свої емоції щодо закону про мови, який ще не прийнятий. Альо вже натяки про 1937 рік, а...

Опубліковано Юрієм Винничуком 22 січня 2017 р.

Винничук нагадав, що "коли ми починаємо протестувати проти того, що українською мовою відмовляються обслуговувати в магазинах чи кафе, то нащадки "визволителів" радять нам тупо не ходити туди, де нас принижують".

"Тому що іншого виходу вони для нас не бачать. А це все одно, що загнати нас в наше українське гетто, як негрів. Чорні ходять в свої заклади, білі - в свої. І всім дуже комфортно", - написав він.

За його словами, після століть тотальної русифікації закон про українську мову повинен бути тільки радикальним і не менш поступливим, ніж у Франції або Польщі.

"Хоча вони і близько не пережили того, що ми", - підсумував Винничук.

Раніше у Верховній Раді було зареєстрований законопроект №5670 "Про державну мову". Його автори пропонують розширити сфери використання української мови.