ua en ru

Якого числа День медика в Україні

Якого числа День медика в Україні Фото: Лікарі (freeimages.com/Fernando AUDIBERT)

День медика 2017 представники однієї з найважливіших і найвідповідальніших професій відзначать у третю неділю червня

Професійне свято працівників галузі охорони здоров'я традиційно відзначається влітку, але щороку його дата змінюється. Про те, якого числа День медика 2017 в Україні, розповість Styler.

День медика 2017: дата свята

У 1994 році вийшов Указ Президента України №281/94, що закріплює дату професійного свята працівників медичної галузі. Згідно з документом, День медика в Україні щорічно відзначається в третю неділю червня, і в 2017 році дата свята потрапляє на 18 червня.

Історія свята лікарів

Професія лікаря є однією з найстаріших у світі. Вона була затребуваною в усі часи і завжди вважалася важливою і складною, адже в руках медика - відповідальність за життя і здоров'я пацієнта від самого його народження і до смерті.

Ідея відзначати День медичних працівників на державному рівні з'явилася в 70-х роках минулого століття, а в 1980 році на засіданні Президії Верховної Ради СРСР дата була закріплена офіційно. З того часу День медика всі республіки Радянського Союзу відзначали в третю неділю червня. Після розпаду СРСР традиція вітати працівників охорони здоров'я влітку збереглася в Україні, Білорусі, Вірменії, Росії, Молдові, Казахстані.

День медика 2017 - 18 червняФото: День медика 2017 - 18 червня (pixabay.com/voltamax)

Крім Дня медика, в Україні також встановлені професійні свята працівників окремих галузей медицини. Наприклад, День медичної сестри, який відзначається 12 травня, День акушера (5 травня), День психолога (23 квітня), День травматолога (20 травня), День хірурга (3 субота вересня) та ін. Також існує свято Міжнародний день лікаря, що відзначається з ініціативи Всесвітньої організації здоров'я в перший понеділок жовтня.