ua en ru

У Кам'янському вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву

У Кам'янському вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву Фото: Демонтаж пам'ятника Брежнєву (Колаж РБК-України)

Містяни звинувачують владу у прямому порушенні закону про декомунізацію

Жителі Кам’янського Дніпропетровській області почали збір підписів під петицією, у якій вимагають у депутатів все-таки прийняти рішення про демонтаж пам'ятника-погруддя радянському полiтичному лідеру Леонiду Брежнєву. Саме цього вимагає закон про "Засудження комунiстичного та нацiонал-соцiалiстичного (нацистського) тоталiтарних режимiв в Украïнi та заборону пропаганди ïхньоï символiки", кажуть автори. Текст звернення розміщено на офіційному порталі.

"Дане погруддя, яке досi стоïть на постаментi на площi мiста, асоцiюється як символ радянського тоталiтарного режиму. Слiд зауважити, що зазначений пам'ятник не було внесено до Всеукраïнського реєстру нерухомих пам'яток iсторiï, тому цей пам'ятник пiдпадає пiд закон декомунiзацiï, а значить - пiдлягає демонтажу", - пише автор петиції.

У тексті зазначили, місцева влада планує зробити музей у частині скверу з пам'ятником Леоніду Брежнєву, який матиме назву "Мiфи та реалiї радянської епохи", щоб уникнути демонтажу цього об'єкта.

"Я не хочу, щоб у нашому мiстi стояли на площах i скверах бронзовi пам'ятники та погруддя комунiстичних лiдерiв, якi катували украïнський народ", - каже автор.

Відзначається, що міськрада Кам’янського двічі безрезультатно розглядала це питання. Для збору підписів містянам лишилося 85 днів.

До речі, мережу підкорив патріот, який надів українську футболку в окупованому Криму.