У Канаді дайвер знайшов загублену ядерну бомбу

STYLERLIFE        08.11.2016 - 17:21
Фото: Дайвінг (pravda.if.ua)
Фото: Дайвінг (pravda.if.ua)

На дні океану в Канаді виявлено незвичайний об'єкт – втрачена ядерна бомба

У Канаді біля узбережжя острова Пітт дайвер виявив загублену в 1950 році ядерну бомбу.

Спочатку дайвер виявив незвичайний об'єкт, що лежить на дні океану біля західного узбережжя Канади. Цим об'єктом виявилися залишки першої з втрачених при випробуваннях ядерних бомб, повідомляє Science Alert.

Бомбу, яку називають Lost Nuke, повинні були скинути з борту бомбардувальника B-36 під час випробувань у 1950 році. Однак виникли проблеми з двигуном, і літак зазнав аварії, встигнувши перед цим скинути бомбу в море.

Бомба була наповнена свинцем, тротилом та незбагаченим ураном. А це означає, що вона не могла спровокувати ядерний вибух, але могла викликати радіоактивне зараження невеликої площі.

Члени екіпажу стверджували, що бомбу скинули в океан, щоб мінімізувати збиток від детонації такої кількості вибухівки під час аварії літака.

Через стільки років ядерну бомбу знайшов дайвер Шон Смуричинський, який пірнав на дно біля узбережжя острова Пітт. Він випадково натрапив на великий металевий об'єкт. Дайвер Смуричинський розповів, що знахідка була "більше двоспального ліжка", ідеально рівна зверху, із заокругленим дном і діркою посередині, "як у бублика".

Корабель канадського ВМС був направлений для обстеження місця знахідки. Експерти очікують, що результати дослідження будуть представлені впродовж декількох тижнів.

Майор канадських збройних сил Стів Нет стверджує, що місце знахідки збігається з траєкторією польоту бомбардувальника. Однак поки немає жодних підтверджень, що це саме загублена бомба.

До речі, ЗМІ лякають росіян української "атомною бомбою".

On Top