ua en ru

Все за канону: церква винесла вирок гулящему священику з Тернополя

Все за канону: церква винесла вирок гулящему священику з Тернополя Фото: Архієпископ Мстислав (uapc-te.net)

Архієпископа Мстислава не усунули від служби і відправили в інший монастир

Архієрейський собор УАПЦ не відсторонив від посади і не заборонив богослужіння єпископу Мстиславу і його клірикам, які влаштували п'яну бійку в нічному клубі Тернополя.

Про це сказано в сюжеті ТСН.

"Зараз в даний момент своєю негідною поведінкою вибачаюся перед віруючими, прошу прощення перед Богом. Предстоятель попросив вибачення за мене, і я прошу вибачення за себе, що моє негідну поведінку кого-то там ввело в зневіру. А все інше – після рішення комісії", – розповів архієпископ Мстислав про своєму нічному загулі.

Про деталі бійки в барі він розповідати не захотів.

"відео – подивіться. Перегляньте відео – будете бачити. Я все покірно приймаю, так як годиться. Згідно з канонами і так, як вирішить Архієрейський собор. Вже не такий я поганий, як мене розмалювали", – зазначив він.

За підсумками інциденту архієпископа Мстислава визначили один з чоловічих монастирів УАПЦ. Хоча згідно з правилами Святих Апостолів він повинен бути відсторонений від служіння і зняття сану, не кажучи вже про кримінальної караності.

"Отже, Архієрейський собор УАПЦ повинен був заборонити єпископу Мстиславу і його клірикам у священнослужінні. Як мінімум, як запобіжний досудового характеру. Зате прийняв розмите рішення. Бо надіслати ченця в монастир – це все одно, що покарати священика читанням Біблії", - сказано в сюжеті.

Раніше в УАПЦ закликали не карати п'яного священика, який влаштував бійку в клубі.