Канцтовари, охорона і штрафи пожежним: на що у батьків вимагають гроші у школах - опитування

Канцтовари, охорона і штрафи пожежним: на що у батьків вимагають гроші у школах - опитування
Колаж РБК-Україна

Майже 90% батьків платять внески готівкою

Батьки школярів відповіли на які потреби у них регулярно вимагають гроші у школах. Про це повідомляється в звіті моніторингового порталу DOZORRO.

За даними опитування, майже 20% батьків не можуть відповісти на що саме вони здають гроші в шкільних установах. Ще частина батьків впевнена, що гроші, які вносяться в якості благодійних внесків, йдуть на ремонт школи.

"Як показало опитування, батьківські внески все ще досить поширені. Тому наступним завданням було з'ясувати, на що саме, за словами батьків, йдуть ці кошти. Найбільш популярними відповідями стали: на ремонт (19,9%) і невідомо (19,6%).

На третьому місці опинилися госптовари (16,5%), під якими батьки мали на увазі закупівлю лампочок, рушників, серветок, миючих засобів. Наступним пунктом стали канцтовари (8%), оплата послуг охорони (7,3%) та подарунки або премії вчителям (6%) ", - йдеться в документі.

Крім того, батьки повідомляли, що здавали гроші на придбання необхідної техніки і утримання території. За фактом, вони оплачували те, що і так фінансується з бюджету.

Наприклад, в Києві в 2017 році на господарські потреби шкіл було виділено 110 мільйонів гривень з розрахунку по 110 тисяч гривень на кожну школу.

Серед оригінальних відповідей, автори опитування відзначили кошти на оплату штрафів пожежникам. В даному випадку, керівництву шкіл вигідніше сплатити штраф через проблеми з протипожежною сигналізацією або сплатити за те, що вона відсутня, ніж вимагати в управління освіти кошти на її ремонт або установку.

Майже 90% опитаних батьків платять гроші готівкою, і лише 16,1% вважають ці внески є добровільними. 83,9 % батьків вважають внески примусовими.

91% батьків повідомили, що в школах, де вчаться їхні діти, є щомісячні внески. Сума цих внесків коливається від 45-50 гривень до 200 гривень на місяць.

"Майже 24% з них щомісяця сплачують до школи суму від 45 до 50 грн.; 6,26% - від 75 до 80 грн.; 14,79% назвали суму 100 грн.; 8,17% - суму 150-200 грн.; 40,29% назвали інші суми", - сказано в документі.

Майже половина батьків зізналася, що в їх школі були вступні внески, які коливалися від 300 гривень до 2000 тисяч гривень.

"Так 44,6% батьків заявили про те, що в їх школі був вступний внесок. 9,6% назвали суму рекомендованого вступного внеску в розмірі 300 грн., 18,2% платили при вступі дитини до школи 500 грн.; 22,2% складали 1000 грн., 7% - 1500 грн., 11% - 2000 грн. 31,6% батьків назвали інші суми вступних внесків", - зазначено в документі.

Проте, більше половини батьків (60%) повідомили, що в школі перед ними звітують про витрачання коштів. Але тільки 27% відповіли, що впевнені в належному використанні внесків.

До речі, раніше ми писали про те, що експерт розповів, як боротися з поборами в школах.

А також ми писали про те, що українка підрахувала, скільки коштує робота мами двох дітей.

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся