"Державна мова яка?": Казахський політик вразив соцмережі своїм ставленням до російської мови

Казахський політик вразив соцмережі своїм ставленням до російської мови
Фото: Бердибек Сапарбаєв (YouTube/Masagget)

Політичний діяч розповів, яке місце у російської в їх країні

В Казахстані російськомовним жителям країни пояснили, яке місце займає російська мова в їх країні. Державний і політичний діяч Казахстану, акім Актюбінської області, доктор економічних наук Бердибек Сапарбаєв поставив на місце жінку, яка заявила, що не розуміє казахської мови, чим вразив кристувачів мережі.

На одній з робочих зустрічей політика його промову казахською мовою почали перекладати на російську. Однак він заявив, що цього робити не потрібно.

"Ну і що, що ви казахської не знаєте? Державна мова яка? Казахська мова державна, російська мова – мова міжнаціонального спілкування. Тому треба намагатися, щоб державну мову знати", - сказав Сапарбаєв.

В якості аргументу він розповів історію однієї з місцевих шкіл, яку він відвідував. За його словами там є учитель з США, який п'ять років працює в Казахстані, і чудово володіє казахською мовою. Коли політик запитав його, як йому це вдалося, американець сказав, що живе в цій країні і повинен знати державну мову Казахстану.

Відео: Бердибек Сапарбаєв пояснив перекладачці, яка в Казахстані державна мова (YouTube/Это Казахстан детка)

"Коли наші громадяни живуть в Китаї вони ж китайську мову знають? Коли наші громадяни живуть в США, теж говорять англійською мовою. Потрібно поважати ту країну, де ти живеш, де ти працюєш. Дотримуватися законів цієї країни, говорити...", - зазначив Сапарбаєв.

Казахський політик вразив соцмережі своїм ставленням до російської мови

Казахський політик вразив соцмережі своїм ставленням до російської мови

Казахський політик вразив соцмережі своїм ставленням до російської мови

Скріншот коментарів (YouTube/Це Казахстан дитинко)

До речі, школяр з Одеси негативно відреагував на завдання вчительки, пов'язане з російською мовою.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся