"Державна мова яка?":

Казахський політик вразив соцмережі своїм ставленням до російської мови

STYLERLIFE        08.09.2017 - 18:16

Політичний діяч розповів, яке місце у російської в їх країні

В Казахстані російськомовним жителям країни пояснили, яке місце займає російська мова в їх країні. Державний і політичний діяч Казахстану, акім Актюбінської області, доктор економічних наук Бердибек Сапарбаєв поставив на місце жінку, яка заявила, що не розуміє казахської мови, чим вразив кристувачів мережі.

На одній з робочих зустрічей політика його промову казахською мовою почали перекладати на російську. Однак він заявив, що цього робити не потрібно.

"Ну і що, що ви казахської не знаєте? Державна мова яка? Казахська мова державна, російська мова – мова міжнаціонального спілкування. Тому треба намагатися, щоб державну мову знати", - сказав Сапарбаєв.

В якості аргументу він розповів історію однієї з місцевих шкіл, яку він відвідував. За його словами там є учитель з США, який п'ять років працює в Казахстані, і чудово володіє казахською мовою. Коли політик запитав його, як йому це вдалося, американець сказав, що живе в цій країні і повинен знати державну мову Казахстану.

Відео: Бердибек Сапарбаєв пояснив перекладачці, яка в Казахстані державна мова (YouTube/Это Казахстан детка)

"Коли наші громадяни живуть в Китаї вони ж китайську мову знають? Коли наші громадяни живуть в США, теж говорять англійською мовою. Потрібно поважати ту країну, де ти живеш, де ти працюєш. Дотримуватися законів цієї країни, говорити...", - зазначив Сапарбаєв.

Скріншот коментарів (YouTube/Це Казахстан дитинко)

До речі, школяр з Одеси негативно відреагував на завдання вчительки, пов'язане з російською мовою.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся