ua en ru

"Кожен зробив вибір": експерт розповів, чому українські військові у Криму перейшли на бік противника

"Кожен зробив вибір": експерт розповів, чому українські військові у Криму перейшли на бік противника Фото: Армія РФ (mil.ru)

Названі причини, з яких військовослужбовці зрадили присягу

Під час анексії Криму українські військові перейшли на бік ворога. Зокрема, причиною став вплив пропаганди та специфіки комплектування підрозділів. Про те, що змусило бійців порушити присягу, розповів військовий експерт, екс-спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Робота відповідних посадових осіб, шантаж, погрози. Це відбувалося на тлі певних фінансових преференцій, які пропонували представники Росії. Безумовно, кожен робив свій вибір", - зазначив він.

"Хтось йшов на угоду з совістю. Станом на середину квітня 2014 року, до складу Чорноморського флоту Росії влилися 9 тисяч колишніх українських військовослужбовців, яких, за нормою закону, ми вважаємо зрадниками України", - розповів експерт.

За його словами, значну роль відіграло комплектування підрозділів на аннексированом півострові. Людей набирали за територіальним принципом.

"Якщо призивався житель Сімферополя, він йшов служити до військової частини, яка розташована поблизу міста. Це було пов'язане з дефіцитом службового житлового фонду, й командири частин охоче йшли на подібну співпрацю. Згодом жителі Криму, для яких поняття "Батьківщина" обмежувалося півостровом, не відчували докорів сумління при ухваленні рішень: чи виходити на материкову частину України, де їх ніхто не чекає, чи залишатися та служити в Криму під російським триколором", - розповів Селезньов.

До речі, журналісти показали, де готують російських найманців.