ua en ru

"КДБ - це монстр": ЗМІ знайшли одне з перших інтерв'ю Путіна

"КДБ - це монстр": ЗМІ знайшли одне з перших інтерв'ю Путіна Фото: Володимир Путін (chto-proishodit.ru)

Президент Росії поспілкувався з журналістами, коли почав працювати в мерії Петербурга

Журналісти знайшли одне з перших інтерв'ю майбутнього президента РФ Володимира Путіна, яке в 1991 році він дав журналісту газети "Час пік" Наталія Нікіфорова.

Інтерв'ю і скрін газети опублікувала "Медуза".

В публікації сказано, що Путін в червні 1991 року прийшов працювати в мерію Ленінграда - він очолив комітет із зовнішніх зв'язків адміністрації мера Анатолія Собчака.

“Я не приховую і ніколи не приховував, що 17 років пропрацював у зовнішньої розвідки КДБ. Інша справа - не афішував це. Але Анатолій Олександрович знав про місце моєї колишньої служби. Я йому сказав, що звільняюся з комітету. До речі, до того часу (а запрошення від Собчака я отримав влітку) заяву мною вже було подано і підписано. І я звільнився у званні підполковника", - розповів Путін.

"КДБ - це монстр": ЗМІ знайшли одне з перших інтерв'ю Путіна

Також повідомив лідер росіян, як потрапив у КДБ і чому звільнився звідти.

“Знаєте, мені навіть хотілося цього. Адже ми всі жили в іншій системі відліку. Я йшов працювати не в політизовану організацію. Якщо хочете, мною керували високі мотиви — вважав, що там можу докласти свої сили і максимально з користю для суспільства... Я звільнений з КДБ у запас. І не працюю там, і грошей там не отримую. До речі, в КДБ я пішов легально і гласно, за розподілом після закінчення університету ", - повідомив Путін, чому пішов у КДБ і як звільняється.

"КДБ - це монстр": ЗМІ знайшли одне з перших інтерв'ю Путіна

Також президент РФ додав, що вважає КДБ монстром.

“Звичайно. Те, що апарат комітету в цілому перестав відповідати тим завданням, для яких створювався, - це факт. Його потрібно реконструювати. І це роблять. І потім, я працював у зовнішній розвідці, до внутрішньополітичних проблем не мав відношення", - поділився Путін про радянській спецслужбі.

Раніше Путіну мережі порадили сходити до психіатра.