ua en ru

У Києві на місці знесеного Сінного ринку будують багатоповерхівки та продають квартири

У Києві на місці знесеного Сінного ринку будують багатоповерхівки та продають квартири Фото: Будівництво ЖК в центрі Києва

У центрі столиці збираються будувати житловий комплекс на 840 квартир

У Києві на місці Сінного ринку (вул. Бульварно-Кудрявська, 17), знесеного більше 10 років тому, почали зводити перші житлові будинки. Забудовники мають намір створити в цьому місці житловий квартал з п'яти будинків (від 7 до 22 поверхів) на 14 секцій, з дворівневим підземним паркінгом, офісами, кафе, ресторанами, двома супермаркетами, ринком, дитячими та спортивними майданчиками і прогулянковою алеєю з деревами.

Про це повідомляє "Сегодня".

Будівництво на місці ринку почалося ще в 2015 році. Планувалося звести житлові будинки до 22 поверхів. Компанія, яка виступала підрядником, запевняла, що роботи на підготовчій стадії, а затвердженого проекту ще немає.

Місцеві жителі та, навіть, міська влада визнали, що багатоповерхівки зіпсують вигляд в центрі міста.

Навесні 2015 року було відкрито кримінальне провадження щодо відчуження земельної ділянки (у 2004 році Київрадою було передано в оренду на 10 років) за статтею "Службова недбалість", а Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною на відчуження ділянки колишнього ринку. Будівництво призупинилося, однак восени 2016 року було відновлено.

Початковий підрядник заявив, що до забудови на місці Сінного ринку стосунку не має. В листопаді заробив сайт майбутнього ЖК, був представлений детальний проект, а у відділі продажів почали продавати квартири. Закінчення будівництва планувалося в 2019 році.

У Києві на місці знесеного Сінного ринку будують багатоповерхівки та продають квартири

Зараз на місці ринку ведеться активне будівництво. З боку вулиці Гончара вже зведено 11 поверхів одного з будинків, а з боку вул. Бульварно-Кудрявської почали будівництво ще однієї висотки. У відділі продажів повідомили, що будівництво цілком законне, назвали компанію-забудовника та власника, яким виявилася британська компанія.

"На будівництво заборон немає. Воно ведеться без зупинок. На сайті містобудівного кадастру дана ділянка відзначена зеленим кольором, що підтверджує законність будівництва. З усіма дозвільними документами можна ознайомитися в офісі з продажу, який знаходиться на Бульварно-Кудрявській", — розповіли у відділі продажів ЖК.

У компанії-підрядника запевнили, що відношення до цього ЖК не мають.

"Інформації по даному об'єкту у нас немає. Ми займаємося інвестуванням, а не будівництвом", — повідомили "Сегодня" в компанії.

На сайті містобудівного кадастру забудовник також не вказаний.

У Києві на місці знесеного Сінного ринку будують багатоповерхівки та продають квартириУ Києві на місці знесеного Сінного ринку будують багатоповерхівки та продають квартири

У Київраді повідомили, що дозволи на будівництво житлового кварталу були видані профільними департаментами КМДА ще минулого року, а Міністерство культури України погоджує історико-містобудівне обґрунтування на будівництво торгово-офісного-житлового центру на місці колишнього ринку.

Депутат Київради Ольга Балицька розповіла, що споруджуваний об'єкт на вул. Бульварно-Кудрявській є дуже сумнівним, і ті кияни, які вже почали купувати квартири, діють на свій страх і ризик.

"Невідомо, що і коли там буде побудовано. Наприклад, зараз можна придбати квартиру на 12-му поверсі, а за підсумком дозволять побудувати п'ятиповерховий будинок", — говорить Балицька.

На думку активістів, зведення ЖК на місці Сінного ринку призведе до колапсу транспортної та соціальної інфраструктури, а історичний центр міста перетвориться на невдалий спальний район.

"Громадськість категорично проти цього будівництва, яке суперечить чинному генплану міста. Така забудова зруйнує територію старого Києва", — сказала активіст і екс-депутат Київради Олена Терещенко-Єскіна.

За словами інженера-будівельника Ірини Карманової, висока щільність забудови висотними будівлями на місці знесеного ринку просто неприпустима.

"Вулиця Бульварно-Кудрявська налічує десятки будинків — пам'яток архітектури, і вимоги до будівництва нових об'єктів тут повинні бути особливими. Необхідно враховувати архітектуру майбутніх будівель, яка повинна відповідати тим пам'ятникам, які є навколо, так і висотність будинків, яка не повинна перевищувати 7-8 поверхів. Повинні бути передбачені великі торговельні приміщення, які могли б забезпечити продуктами всіх жителів мікрорайону, як це було при Сінному ринку", — говорить Карманова.

До речі, у центрі Києва можуть побудувати 17-поверховий бізнес-центр.