ua en ru

У Києві переселенець з Криму живе в підвалі з 2014 року

У Києві переселенець з Криму живе в підвалі з 2014 року Юрій Кисіль (Скріншот з відео )

У чоловіка немає засобів до існування і документів

Переселенець з Криму Юрій Кисіль живе в київському підвалі з 2014 року.

Як повідомляється у сюжеті телеканалу "Україна", чоловік не отримує, ні пенсію, ні соціальну допомогу, так як не може знайти спільну мову з органами соцзахисту в окупованому Криму.

"Готую їжу, плитку мені люди дали, теж допомогли і, власне, все. Гардероб мій - теж люди допомогли", - каже переселенець з Криму.

Юрій Романович живе в столичному підвалі вже три роки. У столицю переїхала із Криму в 2014 році, після анексії. І на роботу художник, ще й з 40-річним досвідом у видавничій справі, влаштуватися так і не зміг. Зараз Юрій - без засобів існування і без документів.

"Коли я був у Криму і почалися всі ці події, почався психоз. У мене пограбували дачу і я втратив всі документи. Паспорт був при мені і код. З цим я і залишився", -розповів Юрій Кисіль.

Кожен день чоловіка безкоштовно годують в кафе, а кияни допомагають необхідними речами.

"Те, що ми готуємо, то й їсть, не вередує зовсім. І я знаю, що немає житла, немає допомоги. Якщо чесно, по людині не скажеш, що у людини проблеми, тому що завжди приходить, усміхається", - розповіли в громадському харчуванні.

Кримчанина добре знають у пенсійному фонді, та допомогти нічим не можуть, так як трудова книжка втрачена - нарахувати пенсію не мають права.

"На жаль, законом не передбачено таких випадків при призначенні пенсій, передбачена державна соціальна допомога тим, хто досяг встановленого пенсійного віку і не мають необхідного стажу", - розповіла начальник відділу призначення та перерахунку пенсій Оксана Гнатюк.

Нагадаємо, що стало відомо, скільки переселенців не повернеться на Донбас.