ua en ru

У Києві покажуть постановку про поетів-шістдесятників

У Києві покажуть постановку про поетів-шістдесятників Фото: Андрій Доманський (Прес-служба "Інтер")

У виставі також візьмуть участь співачки Міла Нітіч і Наталія Гордієнко

10 червня в Малому залі Палацу "Україна" телеканал "Інтер" і Театральна майстерня Миколи Рушковського представлять новий спільний проект – прем'єру поетичного спектаклю "По вулиці моєї...".

Постановка присвячена поетів-шістдесятників – яскравого, шалено талановитому і пронизливо трагічним поколінню. Вони росли і жили в роки репресій, зуміли зазвучати в епоху хрущовської відлиги, а потім – переживали цькування, переслідування, заборони... Але навіть тоді, перебуваючи "під ковпаком", вони примудрялися бути настільки вільними і настільки справжніми, що їхні твори – не просто відлуння тієї епохи, вони – про нас сьогоднішніх.

На сцені спектакль об'єднає два часи, два покоління. Ведучі телеканалу "Інтер" Жанна Тихонова та Андрій Доманський гортатимуть найцікавіші, забуті, а іноді - і спірні сторінки біографій поетів, ділитися думками, сперечатися, міркувати. І на цій же сцені вірші поетів-шістдесятників читатимуть молоді талановиті актори Театральної майстерні народного артиста України Миколи Рушковського: Євген Ковырзанов, Костянтин Темляк, Олександр Сугак, Роман Щербак, Анастасія Андрієнко. У виставі також візьмуть участь співачки Міла Нітіч і Наталія Гордієнко.

"якби існувала машина часу, я знаю, куди б я повернулася туди, в період відлиги, у шістдесяті, – каже ведуча телеканалу "Інтер" Жанна Тихонова. – У той час, коли Гагарін своїм польотом надихнув всіх досягти космічних висот у своїй справі. Коли моральність була мірилом. Відчувалася міць і перспектива щасливого майбутнього. Я люблю ці пісні, знаю ці фільми... Я просто купаюся в цьому всьому, це – моє".

Шістдесяті – час великих відкриттів і космічних проривів. Великих надій і очікувань. Вчених та інженерів. Стиляг і фарцовщиків. Це час, голосом якого випало бути поетам. Час, яке звучало голосами Белли Ахмадуліної, Євгена Євтушенка, Роберта Рождественського, Андрія Вознесенського, Булата Окуджави, Володимира Висоцького, Олександра Галича, Геннадія Шпаликова...

"У той час за кордоном з'явилися Beatles і Rolling Stones, збирали стотисячні стадіони, – каже телеведучий Андрій Доманський. – У Радянському Союзі цього не було, така музика була заборонена. І функцію поп-ідолів несли на собі поети-шістдесятники. Вони, як медіуми, пропускали звідкись з космосу через себе шалений драйв і віддавали його аудиторії. На виступах вони створювали паралельну реальність, більш яскраву і об'ємну, ніж та, в якій ми жили. Небожителі, люди не від світу цього, зроблені і справді з якоїсь іншої матерії...".

Режисером-постановником вистави стала чудова українська актриса театру і кіно, педагог університету імені Карпенка-Карого і режисер Софія Письман. Свою режисерську завдання Софія Миколаївна визначає коротко: "щоб все було від душі".

"Це була якась дуже світла епоха, добра, – ділиться Софія Письман. –Може бути, вона була короткою і, може бути, це була ейфорія після страшних воєнних і післявоєнних років. Але ви можете собі сьогодні уявити, щоб величезні зали людей, як тоді, збиралися, щоб послухати вірші? Яка була потреба в цій культурі, яка була потреба в цій духовності! Це мене захоплює і вражає. Мені здається, цього дуже не вистачає сьогодні, особливо молоді. І дуже сподіваємося, що зіткнення з їх поезією в нашому спектаклі глядачів буде надихати і окрилювати".

Зараз йдуть репетиції, і вже 10 червня о 18:00 в Палаці "Україна" глядачі побачать прем'єру вистави-посвячення великим поетів, яким випала нелегка доля бути совістю і голосом своєї епохи.