ru ua

В Києві намагаються боротися з терасами ресторанів та кафе, які відбирають прохід у пішоходів

В Києві намагаються боротися з терасами ресторанів та кафе, які відбирають прохід у пішоходів Фото: Тераса (pixabay.com/marketingnorm)

В управлінні контролю за благоустроєм розповіли, як боротися із "крадіями" тротуарного простору

В Києві у літній період окрім припаркованих автомобілів, які заважають ходити пішоходам, прохід також відбирають тераси від ресторанів та кафе. Літні майданчики будують таким чином, що обійти їх можна лише проїжджою частиною. Більше того, відвідувачі таких закладів, які знаходяться на терасі прямо біля дороги, можуть стати жертвами автомобільної аварії. Журналісти дізналися, чи є спосіб боротьби за тротуарний простір, передає ТСН.

За даними працівника ЗМІ, для проходу пішоходів біля однієї з терас столичного кафе від тротуару залишили близько 55 сантиметрів. Відзначається, що для проходу перехожих має бути 1 метр 80 сантиметрів.

"Тут всюди так все побудовано, що тільки і їздити по дорозі", - відзначила дівчина з коляскою.

Якщо майданчик заважає, то жителям необхідно скаржитися в благоустрій.

"Інспектор виїжджає, складає акт, подає цей акт на департамент містобудування та архітектури. Вони прикріплюють та анульовують документи, і тоді, згідно з правилами благоустрою, проводиться демонтаж", - розповів один із керівників управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій.

Відео: Крадії тротуарів (YouTube/ТСН)

Варто відзначити, що в Італії за порушення норм власники закладів сплачують штраф, перший раз - 180 євро, а потім розраховують, якої шкоди було завдано публічному місцю і впродовж якого періоду були порушені правила.

Також повідомляється, що із 1100 заявлених тимчасових літніх майданчиків, гроші у бюджет столиці сплачують лише 300.

До речі, заблокований автохамами тротуар в Києві розлютив соцмережі.