ua en ru

У Києві школярі-рекетири поставили "на лічильник" шестикласника

У Києві школярі-рекетири поставили "на лічильник" шестикласника Фото: Школяр (welt.de)

У столичних школах розцвів дитячий рекет

У Києві зареєстровано перший у цьому році випадок рекету серед школярів. Про це повідомляє інтернет-видання "Вести".

Наголошується, що восьмикласник однієї з престижних шкіл Святошинського району поставив "на лічильник" шестикласника.

За словами батьків одного з однокласників постраждалого учня, восьмикласник-рекетир протягом кількох місяців вимагав у того по 200-300 грн, а потім рахунок пішов на тисячі - під кінець суми доходили до 5 тис. грн, а в разі відмови старшокласник погрожував розправою. Шестикласник змушений був віддавати всі свої кишенькові гроші, а великі суми красти у батьків.

Пізніше хлопець розповів про вимагання батькам, які і звернулися в поліцію.

Як виявилося, всі гроші восьмикласник-рекетир витрачав на подарунки і квіти коханій дівчині, а вчителі характеризували його як спокійного і врівноваженого молодої людини.

"Багато батьків стали заступатися за здирника, щоб не ламати йому життя, і просити відкликати заяву з поліції. Поки відомо, що батьки перевели восьмикласника в іншу школу", - розповіли батьки одного з учнів.

До речі, в ході перевірки слідчі Святошинської поліції з'ясували, що вимагач був не один. Їх батьки пообіцяли повернути всі кошти, які старшокласники видурили у шестикласника.

У поліції кажуть, що випадки вимагання старших школярів по відношенню до молодших були і раніше, але по мірі зухвалості - цей перший. Між тим, такі справи рідко доходять до суду.

Як пише видання, схожа історія трапилася і в одній з шкіл на Виноградарі. Хоча суми там були значно менше, а сам кривдник через деякий час повернув гроші.

До речі, у Кропивницькому школярі допомогли затримати грабіжника.