ua en ru

В Києві університет Драгоманова здає доньці ректора приміщення за надзвичайно зниженою ціною

В Києві університет Драгоманова здає доньці ректора приміщення за надзвичайно зниженою ціною Фото: Національий педагогічий університет імені М. П. Драгоманова (facebook.com/pg/npu.dragomanova)

Стало відомо про володіння ректора педагогічного університету та його сім`ї

В центрі Києва Інститут екології, економіки та права орендує приміщення Національного педагогічного університету імені Драгоманова за 3,5 грн./кв м на місяць, що в 20 разів менше, ніж платять інші орендарі. Про це повідомляє "Слідство.Інфо".

Тетяна Андрущенко, - дочка ректора університету ім. Драгоманова Віктора Андрущенка, є одним з семи співзасновників "ІЕЕП". Ще одним співзасновником приватного ВНЗ є колишній нардеп від "Партії регіонів" Олексій Журавко, який зараз переховується в Росії через звинувачення у фінансуванні тероризму.

Повідомляється, що "ІЕЕП" орендує майже 1,5 тис. кв. м приміщень державного педагогічного університету.

За словами ректора університету Віктора Андрущенко, питаннями ціноутворення оренди їх нерухомості займається Фонд державного майна. Перший заступник міністра освіти та науки Володимир Ковтунець підтвердив слова Андрущенко, та зауважив, що ректор на це питання не впливає, ним займається майнова комісія Міносвіти.

Але корпус навпроти орендованого інститутом дочки ректора приміщення винаймає "Вісконсинський міжнародний університет (США) в Україні", який платить на місяць 67 грн./кв м. Тобто, майже в 20 разів більше.

Віктор Андрущенко вже 14 років поспіль є ректором найбільшого педагогічного вузу України. В селі Шпильки під Києвом він має новий будинок площею 1269 кв м.

У власності Андрущенків ще три квартири в столиці та 9 земельних ділянок в Київській області. В електронній декларації ректор вказав лише одну автівку - Suzuki sx4 2012 року, яку записав на дружину, яка є викладачкою.

Заощадження сім’я зберігає у готівці - 300 тис. грн, 8 тис. євро та $20 тис.

Викладацькою діяльністю займається і дочка Андрущенка - Тетяна. Її чоловік Костянтин Ващенко працює на державній службі. Він - голова Національного агентства України з питань державної служби, а також професор НПУ ім. Драгоманова.

Ващенко разом з дружиною володіє 5 квартирами в Києві, одним недобудованим житлом та будинком на 300 кв. м в котеджному містечку Голосіївського району столиці.

Відзначається, що в університеті Драгоманова також працюють родичі впливових політиків. Зокрема, сестра дружини президента Марини Порошенко - Алла Чернецька очолює факультет іноземної філології. Дружина секретаря РНБО Олександра Турчинова - Ганна є завідувачем кафедри іноземних мов природничих факультетів.

До речі, в Івано-Франківську чиновник-хабарник зганьбив вишиванку.