ua en ru

Визначайте по запаху: у Києві вандали крадуть ялинки з парків і продають їх на ринках (фото)

Визначайте по запаху: у Києві вандали крадуть ялинки з парків і продають їх на ринках (фото) Вандали зрубали молоді дерева (фото: facebook.com/Олена Чаговець)

У поліції повідомляють, що вже склали 17 протоколів за незаконну торгівлю ялинками

У Києві вандали масово вирубують молоді хвойні дерева, висаджені комунальниками. Про це повідомляє "Сегодня", посилаючись на дані "Київзеленбуду".

Повідомляється, що з початку цього року в Києві висадили 3,5 тис. сосен і ялин. З них незаконно вирубали вже 100, що на 44 дерева більше, ніж у минулому році.

"Більшість дерев були висаджені в листопаді і грудні, так як це найбільш оптимальний період для них", — кажуть комунальники.

Щоб захистити саджанці від викрадачів, дерева обробили спецречовиною, яка поширює неприємний запах в теплому приміщенні.

Визначайте по запаху: у Києві вандали крадуть ялинки з парків і продають їх на ринках (фото)Фото: Дерева обробили спецречовиною (kiev.segodnya.ua)

Проте навіть такі заходи не допомагають. Наприклад, на алеї поряд з пр. Ватутіна за одну ніч зрізали під корінь два молодих дерева.

"Це зробили двоє хлопців. В дві години ночі вони йшли через територію школи у бік супермаркету в одного з них в руках було дві ялини. Хто ж знав, що вони з алеї", — пише місцевий житель Олексій Кокшин. Аналогічна ситуація сталася у сквері по вулиці Тампере на Відрадному.

Визначайте по запаху: у Києві вандали крадуть ялинки з парків і продають їх на ринках (фото)Визначайте по запаху: у Києві вандали крадуть ялинки з парків і продають їх на ринках (фото)Визначайте по запаху: у Києві вандали крадуть ялинки з парків і продають їх на ринках (фото)

Фото: Вандали зрубали молоді дерева (kiev.segodnya.ua)

За словами місцевих жителів, схожі деревця потім продавали на одній зі станцій швидкісного трамвая.

За минулий тиждень комунальники демонтували відразу два нелегальних ялинкових базару в Дарницькому районі — по вулиці Драгоманова, 9, і вулиці Декабристів, 6.

Незаконне знищення молодих дерев спостерігається не тільки в Києві, але й області. За словами жительки с. Бобриця (Києво-Святошинський район) Єлизавети Лебединської, на ділянці поряд з лісом зрізали верхівки десятка сосен.

"Ходимо з собакою туди через день, але так нікого і не зустріли, хоча свіжі зрізи", — розповідає дівчина.

В поліції області повідомляють, що вже склали 17 протоколів за незаконну торгівлю ялинками і соснами.

"Наприклад, кілька разів патрульні зупиняли автомобілі, доверху забиті деревами без будь-яких документів", — кажуть у поліції.

Нагадаємо, що в Чернігівській області два хлопця намагалися вкрасти іграшки з місцевої ялинки.