ua en ru

У Києві жінка з інвалідністю викликала "копів", щоб вийти з дому

У Києві жінка з інвалідністю викликала "копів", щоб вийти з дому Фото: Жінці-інваліду знадобилася допомога поліцейських (pixabay.com/PublicDomainPictures)

Поліцейські допомогли їй безпечно спуститься до виходу, дотримуючись вказівок

Киянка Юлія Миронюк викликала "копів", щоб вони допомогли їй вибратися з будинку. 29-річна жінка з дитинства, пересувається на інвалідному візку – у неї "недосконалий остеогенез". Про це повідомляє "КНК Медіа".

Жінка потрібно було потрапити на запланований урок. Оскільки вона залишилася вдома одна, вийти з будівлі виявилося неможливо, оскільки дев'ятиповерховий будинок не обладнаний для її потреб. Від ліфта до виходу ведуть кілька сходинок з рейками. Але самостійно Юлія не може пересуватися по них.

"Приємною несподіванкою для мене стала реакція диспетчера служби "102". Запитавши тільки моє ім'я та адресу проживання, вона попросила чекати наряд поліції. Я була готова до боротьби за своє право на вільне пересування, а тут все відразу зрозуміли..." – розповіла жінка.

altФото: Юлія Миронюк (knk.media)

Через 15 хвилин поліцейські прибули на виклик і, слідуючи вказівкам Юлії, допомогли їй вибратися з будинку.

"Я розумію, що це досить неординарний спосіб вийти з дому. Але що поробиш? Листування з держструктурами і місцевою владою по облаштуванню будинку пандусом я почала ще в липні 2015 року. З тих пір отримала безліч відписок двох типів: "Ваш будинок можна обладнати, тому що він старий" і "квартиру в доступному будинку ви повинні придбати самостійно", - пояснила ситуацію жінка.

Раніше чоловік розповів, чому правила Київського метрополітену по відношенню до пасажирів з інвалідністю вбивають бажання жити.