ua en ru

Киян чекають штрафи за засклені балкони та нічні феєрверки

Киян чекають штрафи за засклені балкони та нічні феєрверки Фото: Будинок в Києві (Віталій Носач, РБК-Україна)

Якщо архітектура будівлі лоджию не передбачає, за новим статутом міста господарям квартири загрожують санкції

КМДА розробляє новий статут міста Києва, в якому будуть позначені всі правила життя для його жителів. Вони торкнуться всіх сфер: від вигулу собак до освітлення вулиць.

"Поняття "захист публічного простору" створить правову базу для його розвитку в правильному напрямку. Буде передбачена можливість штрафувати власника історичної будівлі, якщо той його належним чином не обслуговує. З'являться норми, що гарантують киянам право на нічний сон: ми заборонимо запуск феєрверків вночі і врегулюємо встановлення реклами з підсвічуванням, яка б'є людям у вікна", - розповів "Вістям" заступник мера столиці Олексій Резніков.

Автори нового статуту заявляють, що мінятимуться правила благоустрою, а ремонти доріг зобов'язані будуть робити тільки вночі. Він також буде включати заборону на засклення балконів, якщо воно не передбачено архітектором спочатку при узгодженні проекту. Крім того, забудовників зобов'яжуть заздалегідь передбачати спецмісця для кондиціонерів в новобудовах.

У КМДА запевняють, що взяти участь в обговоренні нового статуту Києва зможе кожен, а презентація концепції документа планується в найближчі тижні.

До речі, кияни поскаржилися на будівельників нового житлового комплексу "Сосновий бір".