ru ua

Кияни висловилися щодо санкцій РНБО для російських соцмереж

Кияни висловилися щодо санкцій РНБО для російських соцмереж Фото: Соцмережі (pixabay.com/LoboStudioHamburg)

У столиці заборону російських соцмереж прирівняли до цензури

Киян та гостей столиці спитали їхню думку про рішення влади заблокувати в Україні російські соціальні мережі "ВКонтакте" та "Однокласники". Чи вважають у Києві такий крок правильним, а також якими соцмережами вони тепер будуть користуватися у людей на вулицях столиці спитала ВВС.

У відповідь на запитання, чи правильним є рішення про заборону російських ресурсів, думки респондентів розійшлися. Дехто з опитаних вважає, що будь-яка заборона в цілому не є правильною.

"На мою думку, ці сайти не такі вже й цікаві. Особисто для мене, - вони що є, що немає. Проте сам факт заборони викликає у мене сумніви", - відзначила респондент.

"ВКонакте" – основне джерело аудіозаписів. Насправді для студентів, мені здається, це буде найбільший удар. Вони могла забрати в нас усе, але тільки не аудіозаписи", - відзначив студент, в якого на шиї висіли навушники.

"В принципі, я вважаю, що це неправильно. Мені здається, що цензура в будь-якому вигляді – це зло. Але конкретно я (від цієї заборони – ред.) не постраждаю, оскільки й без того цими ресурсами майже не користуюся", - сказала дівчина.

"Це правильне рішення, я його підтримую повінстю. Мені 60 років, я патріотка України. В мене є дуже багато знайомих і в Криму, і в Росії, але хай вони трошки нас почекають і прийдуть до нас самі, ми не хочемо їхніх сайтів", - розповіла киянка.

"Я вважаю, що це рішення неправильне, оскільки ті абоненти "Одноклассников" і "ВКонтакте", вони також мали вирішувати це питання якимось голосуванням на тому ж сайті "ВКонтакте" чи "Одноклассники", - сказав респондент.

На запитання, якими соцмережами замість російських тепер користуватимуться, в основному були названі найпопулярніші в світі ресурси.

"У мене завжди є Facebook. Мене він влаштовує, і більше мені нічого не треба", - розповіла респондент.

"Facebook в першу чергу, Twitter. Проте насправді, я думаю, досвідчені користувачі зможуть обходити цю систему за допомогою проксі й так само сидіти у соцмережі "ВКонтакте", - відзначив студент з навушниками.

"Facebook, Instagram, Twitter, я не знаю, LinkedIn, Gmail", - сказала респондент.

"Зараз я користуюсь Facebook", - розповіла 60-річна патріотка.

Відео: Опитування ВВС (YouTube/BBC Україна)

До речі, карикатурист висміяв заборону російських соцмереж в Україні.