ua en ru

Київська активістка залишила країну через погрози та обшуки

Київська активістка залишила країну через погрози та обшуки Фото: Валентина Аксьонова (facebook.com-valentina.aksonova.5)

Жінка бореться проти незаконних забудов

Столична активістка Валентина Аксьонова залишила територію України через погрози і обшуки. Про це передає видання "Громадське Радіо".

Жінка тривалий час бореться проти незаконної забудови на території лісу у селі Петропавлівська Борщагівка.

Нещодавно правоохоронці провели обшуки в будинку матері та її квартирі.

"11 квітня 2017 року моїй родині спалили вночі бус, а 30 квітня посеред білого дня підпалили другий пасажирський автомобіль. Після цього я отримала дзвінок з погрозами вбити мого сина від невідомих. Я змушена була поїхати з країни, але продовжувала активно писати про захист лісу, корупцію місцевого голови Кодебського Олексія та зв`язки з будівельною мафією. Коли я почала приїжджати в Україну і знову продовжувати вести судову боротьбу з забудовником, на мене почали чинити тиск через правоохоронні органи, використовуючи свої зв`язки", – розповіла Валентина.

"Управлінням злочинів економіки та КОРД було здійснено обшуки в будинку моєї матері та моїй квартирі. Все це на очах у мого трирічного сина. Я розумію,що в цих обшуках немає ніякої доказової бази і це використання державних органів з метою тиску на мене як активіста і журналіста", — додала жінка.

Наразі активістка займається написанням статтей і волонтерством для громади з території іншої країни, допомагає зі скаргами, запитами і координацією роботи по протистоянню забудови урочища Вумівський ліс.

Нагадаємо, що у Києві, біля колишнього пам'ятника Жовтневої революції напівгола активістка Femen влаштувала незвичайний перформанс в честь дня народження президента РФ Путіна. Напівгола жінка в образі Мерилін Монро видерлася на постамент, де раніше стояв пам'ятник героям Жовтневої революції і там виконала американську пісню "Happy birthday, mr. President". Після цього вона випила пляшку горілки "Столична". На оголених грудях активістки був намальований герб РФ. А до постаменту вона прикріпила плакат з написом "Happy Birthday, mr. Putin!" з датами 7.10.1952 – 7.10.2017.