ua en ru

"Конденсат з Бтрів злизували": військовий інструктор розповів про муки бійців в полоні "ЛНР"

"Конденсат з Бтрів злизували": військовий інструктор розповів про муки бійців в полоні "ЛНР" Фото: Звільнені з полону (РБК-Україна)

На щастя, з полону Андрію вдалося вийти живим

Військовий інструктор Андрій Липський розповів всю правду про оточення українських бійців на 32-му блокпосту. Тоді хлопці потрапили в полон до терористів "ЛНР". Про це військовий розповів в інтерв'ю Depo.ua.

"На 32-му блокпосту, коли більше 20 днів люди залишалися не тільки без продовольства, а також без води. Конденсат з БТРів злизували, з калюжі пили. Тоді бойовики просили про переговори, з командування ніхто не погоджувався йти і говорити з ворогом. Я прийняв рішення на себе і пішов до них", - розповів Липський.

Інструктор залишився у бойовиків, як номінальний заручник.

"Щоб вони дозволили вивести людей з оточення, хтось повинен був залишитися в умовних заручників, як жива застава. Тому що їх комбат повинен був супроводжувати нашу колону, а потім він повинен був повертатися, і, щоб йому не вистрілили в спину, я залишився як номінальний заручник", - повідомив боєць.

На щастя, з полону Андрію вдалося вийти живим.

"Вони чомусь вирішили, що я перейду до них служити. Пропонували гроші, авто і посаду осавула (це по-нашому майор). Я відмовився, наказали розстріляти. Комбат з групи "Хуліган" сказав, що "укропчик стримав своє слово, тепер нам треба стримати і своє". Мене не розстріляли і відпустили живим ", - розповів Липський.

Як раніше повідомлялося, у центрі Києва пройшов марш пам'яті загиблих захисників Дебальцеве.