ua en ru

Корпорація "Рошен" отримала 7,5 га землі без аукціону

Схему, якою скористалися представники корпорації, складно назвати прозорою

Президент України Петро Порошенко стверджує, що його политическоя посаду анітрохи не сприяє успіхів і процвітання його корпорації "Рошен". Однак, як з'ясувалося, це не зовсім так. Зокрема, важко заперечувати певні преференції, якими користується компанія при виділенні землі під нові кондитерські фабрики.

Так, восени минулого року "Бісквітний комплекс "Рошен" отримав у суборенду 7,5 гектарів землі з необхідних підприємству 20 га в обхід земельного аукціону та інших обов'язкових процедур.

Для того щоб ця схема виглядала законно, міська влада Борисполя, у віданні яких знаходиться зазначена ділянка, 8 вересня минулого року віддали його в оренду КП "Виробниче управління комунального господарства", скориставшись нормою про те, що для передачі землі в оренду комунальникам аукціон не потрібен. Останні ж поспішили укласти з "Рошеном" договір суборенди.

На думку юристів, така схема далека від прозорості і законна вельми умовно. Більш того, у випадку приватизації в орендаря з'являються переваги перед можливими конкурентами.

Втім, мера міста це не особливо хвилює. Головне, не довелося чекати три місяці, що, за його словами, було б "смерті подібно". Чому - градоначальник не пояснює. І справа тут явно не в наповненні бюджету, адже обіцяних місту на початку переговорів 130 мільйонів гривень він явно не наполягає. Та й представники корпорації з тих пір, як був укладений договір, не приховують, що готові розщедритися максимум на 30 мільйонів.

В тому, як все відбувалося і які ще вигоди повинні були б отримати з співпраці влади міста з "Рошеном" жителі Борисполя, розбиралися журналісти проекту "Схеми".

До речі, 130 мільйонів гривень корпорація "Рошен" все ж витратить. Правда, не на потреби Борисполя, а на реставрацію київського Театру на Подолі.