ua en ru

"Нічого не можемо зробити": костел Святого Миколая в Києві розвалюється на шматки

"Нічого не можемо зробити": костел Святого Миколая в Києві розвалюється на шматки Фото: Будинок органної та камерної музики (facebook.com/viktor.bektor)

Від храму на голови перехожих скоро відпаде ліпнина

У Києві розвалюється на шматки римо-католицький храм. На фасаді старовинного костелу Святого Миколая, який використовується з 1980 року як будинок органної та камерної музики, помітили дракона, від якого незабаром на голови перехожих відвалиться бетонний хвіст. Про це повідомляє "Сегодня".

Храм розташований на вул. Велика Васильківська, 77.

В Будинку органної та камерної музики запевнили журналістів, що знають про проблему.

"Нічого не можемо зробити": костел Святого Миколая в Києві розвалюється на шматки

Фото: Костел Святого Миколая (facebook.com/wowclub.ua)

"Ми захистили костел табличками про те, що перебувати під його стінами небезпечно. Частини ліпнини дійсно падають, але ми з цим нічого не можемо зробити. У нас практично готовий проект капремонту фасаду будівлі. Не так давно робився ремонт, але наша техслужба виявила деякі недоробки. Їх треба виправити", - розповіла директор Національного будинку органної та камерної музики України Тетяна Стахурська.

"Але поки невідомо, чи виділить держава гроші на ремонт будівлі, враховуючи складну ситуацію в країні. Костел вимагає ремонту не тільки зовні, але і всередині. Будівля страждає від грибка, вібрації метро. Два роки тому на ремонт виділили 10 мільйонів гривень, і ми змогли відремонтувати дах і підземні комунікації. Ми сподіваємося, що і зараз гроші виділять", - зазначила вона.

Відремонтувати планують і пошкодженого дракона.

До речі, у Києві хочуть реставрувати старовинний Будинок зі зміями.

Найвідоміші храми Києва: прогулянка з реставратором (відео: youtube/Розважальний канал STYLER)