ua en ru

"Кремль шантажує Україну": експерт висловився про наслідки обміну полоненими

"Кремль шантажує Україну": експерт висловився про наслідки обміну полоненими Колаж РБК-Україна

За його словами, для Росії обмін є одним з видів шантажу України

У мережі розповіли, чому Росія погодилася на обмін поенными. Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов, передає "Апостроф".

За його словами, для Росії обмін є одним з видів шантажу України, а в наступному році Кремль спробує з допомогою цього домогтися поступок від Києва по ОРДЛО.

"До того ж, Кремль відкатав такий момент, як політичний тиск і шантаж. Тобто, ми готові йти на переговорний процес на будь-яких умовах, щоб отримати своїх людей. І тут же слухаємо заяву представника РФ в переговорній групі в Мінську Бориса Гризлова. А він каже, що на 2018 рік РФ ставить перед собою такі завдання, як особливий статус окупованих територій і повна амністія. Також повне виконання Мінських домовленостей з "планом Штайнмайера" (спочатку вибори, а потім все інше). А це для нас абсолютно неприйнятне, тому що призведе до федералізації країни. І це той хвіст, за який вони будуть тримати собаку", - зазначив Жданов.

Експерт вважає, що в політичному плані це (обмін полоненими) - перемога РФ.

"Ми сором'язливо замовчуємо про те, що обміняли українських громадян на українських громадян. А в усьому світі це розтрубили - і в Росії в тому числі. Виходить, що конфлікт "громадянський", - зазначив Жданов.

"Всі лаври дісталися Віктору Медведчуку. Зараз, якщо, не дай Бог, будуть вибори у Верховну Раду, то Медведчук скаже: "Я ж на клацання пальців домовився з Путіним, голосуйте за мене і я привезу всіх інших". Тим більше, Росія вже сказала, що у них є незаконно утримувані 103 людини. Наша пісня гарна – починай спочатку. Можна ж нескінченно ловити людей на вулиці і говорити: "Ми утримуємо громадян України, треба їх міняти", - говорить експерт.

Нагадаємо, що боєць АТО розповів, що діється на Донбасі.