У Криму істотно скоротилася кількість класів, де навчають українською мовою

У Криму істотно скоротилася кількість класів, де навчають українською мовою
Фото: Крим (freeimages.com/Serg Alexa)

Факті дискримінації українців у доступі до освіти рідною мовою передані в Міжнародний суд ООН

Кримська правозахисна група опублікувала свій звіт про ситуацію з доступом до освіти рідною мовою в окупованому Криму. Відповідну інформацію організація опублікувала на своєму сайті.

Згідно з даними правозахисної групи, з 2013 року в 36 разів зменшилася чисельність учнів, чиє навчання здійснюється українською мовою.

"У 2013 році в Автономній Республіці Крим 13 589 осіб здобували освіту українською мовою, тоді як в 2016 році кількість таких учнів зменшилася до 371. Відповідно кількість класів з українською мовою навчання за два роки скоротилася в 31 раз", — повідомляється в звіті.

Організація провела порівняльний аналіз відомостей, отриманих від Міністерства освіти України і так званого "Міністерства освіти Криму, за наступними критеріями: мови, на яких здійснюється освітній процес в Криму, загальна кількість учнів, які оволодівають рідною мовою, національний і віковий склад населення.

Крім того, факти, зібрані Кримською правозахисною групою про дискримінацію українців у доступі до освіти українською мовою, були передані в Міжнародний суд ООН як частину доказової бази "Україна проти Росії".

Нагадаємо, стало відомо, скільки кримських пляжів готові до курортного сезону.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся