ua en ru

"Хто з вас розстріляє товаришів?": звільнений танкіст розповів про полон у бойовиків

"Хто з вас розстріляє товаришів?": звільнений танкіст розповів про полон у бойовиків Фото: "ДНР" (facebook.com/Игорь Іванов)

Боєць повідомив про умови, в яких тримали полонених

Терористи на окупованому Донбасі не давали полоненим українським бійцям нормальної питної води, а деяких змушували стріляти в своїх побратимів. Про це розповів звільнений танкіст Іван Ляса в інтерв'ю "Обозревателю".

"По-перше, постійно били по обличчю. По-друге, умови, в яких перебував, позначилися. Довгий час ми елементарно не мали можливості почистити зуби. І де стояли пломби - вони вилетіли. І буквально за 3-4 місяці від зубів не залишилося нічого", - зазначив він.

"Воду ми пили з-під крана. Хлоровану. Ні кип'ятити не було можливості, ні очищати", - додав колишній полонений.

"Коли нас взяли в полон у Спартаку – затягли на територію одного з приватних будинків, звідки виїхав танк, який нас "роззув". Це було видно по слідах. Тоді якраз випало трохи снігу, і земля побіліла. Там, пам'ятаю, був такий великий вольєр для собак. Нам пощастило, що він був порожній. Нас закрили туди і почали пхати в руки пістолет Макарова, говорити: "Хто з вас розстріляє двох своїх товаришів - піде по дорозі, ніхто його не зачепить, він піде до своїх", - розповів звільнений боєць.

До речі, звільнений з полону українець розповів про настрої мешканців Донбасу.

Хайп-таксі # 4: "Ваше ставлення до легалізації короткоствольної зброї" (відео: РБК-Україна)