ru ua

Лавров заявив, що для України російська мова здавна була рідною

Лавров заявив, що для України російська мова здавна була рідною Фото: Сергій Лавров (facebook.com/MIDRussia)

Міністр закордонних справ Росії розповів про дискримінацію мови в нашій країні

Під час неформальної вечері з главою МЗС Канади Христі Фріланд, яка має українські коріння, Сергій Лавров заявив, що "абсолютно рідна для більшості людей" російська мова зазнає дискримінації в Україні, повідомляє ТАСС.

"Була невелика полеміка. Я привернув увагу до тих проявів неонацизму, шовінізму, які ми спостерігаємо на Україні, коли, по суті справи, не президент, не прем'єр-міністр, а радикали визначають спосіб життя в цій сусідній, близькій для нас державі", – заявив він.

altФото: Дональд Трамп і Сергій Лавров (facebook.com/MIDRussia)

Міністр закордонних справ РФ згадав про якийсь законопроект про державну мову, "у відповідності з яким всі громадяни України, незалежно від того, якою мовою їм зручніше говорити, чи то російська, угорська, румунська або польський, повинні будуть користуватися для вирішення своїх повсякденних проблем тільки українською мовою". Це він і назвав дискримінацією.

Російський політик також уточнив, що делегація з РФ зазначила, що частина виступу Фріланд на міністерському засіданні Арктичного ради була російською мовою.

"Але це все на тлі того, що в Україні та сама російська, якою вона вільно користується і яка здавна була абсолютно рідною для величезної кількості людей, скоро може такою не бути", – заявив Сергій Лавров.

Раніше у мережі з'явилося відео розмови хама Лаврова з журналістами.