ua en ru

"Легко вірять в будь-яку маячню": журналіст розповів, що відбувається з жителями Донбасу

"Легко вірять в будь-яку маячню": журналіст розповів, що відбувається з жителями Донбасу Фото: Донецьк (wikimedia.org Липунов)

Місцеві жителі свідомо вибирають неправду

Житель Донбасу продовжують вірити в усі міфи, які їм розповідають. Про це повідомив журналіст Денис Казанський, передає "Апостроф".

"Це почасти від некомпетентності, почасти тому, що люди не виїжджають звідти, та й раніше не виїжджали. Вони ніколи і не були тут. Більшість тих, хто вірить в жахи про Західну Україну, просто ніколи не були на Західній Україні. І чому вони вірять? Я сам дуже часто задавався цим питанням", - сказав він.

"Знову люди вірять, що Європа хоче захопити Донбас, щоб його експлуатувати. Хоча Донбас - жебрак, розорений регіон, там нічого експлуатувати. Але люди вважають, що якісь, умовно кажучи, німці мріють їх поневолити, тому що їм потрібні нібито якісь ресурси Східної України, тобто іржаві радянські заводи, виснажені запаси вугілля", - додав Казанський.

За словами журналіста, люди вважають, що є якісь олігархи, які хочуть поневолити Україну заради якихось її незліченних багатств, яких, по суті, немає.

Журналіст зазначив, що людей просто навчили боятися "бандерівців".

"Ці люди мислять не економічні, вони ж формули не прораховують, вони слухають конспірологічні програми, читають конспірологічні книги про план Даллеса, який мріяв нібито споїти населення Росії, і так далі... Я знаю просто, що всі ці страшилки про розіпнутих хлопчиків накладалися на матрицю, яка вже була в головах. Люди були привчені ще з 40-х років боятися "бандерівців", вони були налякані українськими націоналістами", - розповів Казанський.

"І коли це, грубо кажучи, відродилося, з'явилися дійсно якісь націоналістичні рухи, у них клацнуло: "Ось же воно! Те, що нам колись розповідали. Ось же ці бандерівці страшні". І вони чомусь дуже легко вірять в будь-яку маячню, яка укладається в їхні уявлення про" кривавих націоналістів", - додав він.

Раніше блогер вказав на підйом головного окупанта Горлівки по соціальним ліфтів "ДНР".