ua en ru

У Лондоні на чотири роки замовкнуть дзвони Біг-Бена

У Лондоні на чотири роки замовкнуть дзвони Біг-Бена Фото: Біг-Бен (pixabay.com/Avili)

Востаннє дзвони продзвонять опівдні 21 серпня 2017 року

Дзвони годинникової вежі Вестмінстерського палацу, в тому числі і великий дзвін, відомий як Біг-Бен (так нерідко помилково називають саму вежу, проте офіційно вона називається Башта Єлизавети), замовкнуть на найближчі чотири роки. Про це повідомляє пресс-служба британського парламенту.

Востаннє дзвони продзвонять опівдні 21 серпня 2017 року, після чого замовкнуть аж до 2021 року в зв'язку з початком ремонту.

Біг-Бен, вага якого становить понад 13 т, відбиває час щогодини, а ще чотири дзвони поменше своїм передзвоном відзначають чверті години. Після початку ремонтних робіт "молотки" будуть заблоковані і відключені від механізму годинника. Годинник на Вежі Єлизавети будуть і далі відміряти час, але стане робити це без звуку.

В рамках масштабних реставраційних робіт планується відновити і відремонтувати всі чотири циферблати великих годинників, при цьому як мінімум один з циферблатів завжди буде залишатися видимим для лондонців і гостей міста.

У британському парламенті наполягають, що цей крок необхідний для здоров'я працівників, які проводять реконструкцію історичної вежі. Адже постійна близькість до дзвонів шкодить слуху реставраторів.

Очікується, що Біг-Бен все ж буде вибивати час у важливі для британців моменти. Наприклад, на Новий рік або в День пам'яті жертв Другої світової війни.

Востаннє дзвони на часовий вежі Вестмінстерського палацу замовкали навесні 2013 року: їх "відключали" під час похорону Маргарет Тетчер, щоб вшанувати пам'ять колишнього прем'єр-міністра Британії. Аналогічна церемонія була проведена взимку 1965 року під час похорону Вінстона Черчілля.

У 2007 році механізм великих годин зупиняли на час ремонту, що тривав шість тижнів. Стрілки тоді обертав дублюючий електричний привід, а дзвони мовчали. У попередні роки дзвони вщухали ще кілька разів, однак, як правило, не більше ніж на кілька днів або в крайньому випадку місяців.

Востаннє більше року вони мовчали під час Першої світової війни: у 1916 році дзвони зупинили, щоб їхній звук не могли використовувати в якості орієнтира пілоти німецьких цепелінів, що почали тоді нальоти на Лондон.

Нагадаємо, що британський принц Філіп, 96-річний чоловік королеви Єлизавети II, відходить від виконання монарших обов'язків.